Tato otázka nedá zvědavcům spát už dlouho. Vždy se totiž mluvilo o tom, že se Marika skrývá ve svém bytě v Bratislavě. Jenže podle slovenského deníku Nový Čas ji sousedé nikdy neviděli. „Nikdy jsem ji tu neviděl a to už tu žiji několik let. Ani jsem nevěděl, že by tu měla bydlet,“ svěřil se jeden ze sousedů. Podobně reagovali i ostatní nájemníci s tím, že ji ani nikdy neslyšeli zpívat.

Jiní naopak tvrdí, že není možné, aby se Gombitováukrývala tolik let mezi čtyřmi zdmi. Jsou přesvědčeni, že se musela odstěhovat do zahraničí. Kdyby totiž žila tolik let v Bratislavě, někdo by ji určitě musel spatřit.

Těmto spekulacím přitakávají také lékaři. „Žena jejího věku by měla jednou za dva roky absolvovat prohlídku u všeobecného lékaře, stejně tak jako jednou ročně prohlídku u gynekologa, zubaře a očního,“ uvedla lékařka Etela Janeková z kliniky v Bratislavě.

Ani podle psychologů není normální, aby člověk nevycházel tak dlouho z domu. Podle nich by pak měla Marika velké problémy fungovat ve společnosti ostatních lidí, což se zpěvačky rozhodně netýká. Před pár dny se totiž objevila po všech těch letech na narozeninách svého kamaráda a vypadala, že je spokojená a ve skvělé kondici.  

Fakt, že by Marika skutečně žila v zahraničí, ale razantně odmítá její manažerka. „Jsou to fámy, Marika žije v Bratislavě,“ svěřila se Eva Kožejová, která otevřela dveře zpěvaččina bratislavského bytu. Dovnitř ale odmítla kohokoliv pustit. Pokud je tomu tak, záhadou stále zůstává, proč dosud Mariku nikdo nespatřil.