I přesto, že zpěvačka je maminkou pětileté Laury, s raperem Patrikem Vrbovským se jí další vytoužené dítě počít nedaří. „Pravda je, že se o něj snažíme zatím přirozenou cestou a stále ještě to necháváme osudu,“ prozradila Blesku Dara.

„Je ve hře i varianta umělého oplodnění, které podstoupím v případě, že se tato přirozená cesta nepovede,“ dodala Rolins, která nemá problém i o takto citlivém tématu mluvit. „Znám spoustu párů, které umělé oplodnění podstoupily, a povedlo se jim díky tomu mít nádherné zdravé děťátko,“ nevidí na umělém oplodnění nic špatného. A co víc! Přemýšlí i nad tím, co dál, pokud by tato cesta selhala.

„Když se podívám třeba na herečku Sarah Jessicu Parker, tak ta nechala oplodnit svoje vlastní vajíčka a miminko jí odnosila jiná žena. Co se týče mě, tak tuto cestu nevylučuji v případě, že by nebyla jiná možnost. Hlavní je přece výsledek a tím je v tomto případě zdravé miminko,“ je přesvědčená zpěvačka. Ale i tato možnost má svá rizika.

Úskalí náhradního mateřství

V Česku není tento způsob mateřství příliš běžný. Náhradní mateřství není v rozporu s našimi zákony. Tato služba není zakázaná, ale vlastně ani povolená. Kliniky a páry, které se rozhodnou pro náhradní mateřství, tak nedělají nic protizákonného a pouze využívají jakési mezery v našich zákonech. Tou mezerou je fakt, že není zákon, který by tak či onak náhradní mateřství řešil.

Kromě toho je tento typ reprodukce finančně nákladný. „Tento způsob je možný, ale mohou nastat problémy. I když žadatelé sepíšou smlouvu s náhradní matkou, tak ta je posléze nevymahatelná. Matka, která porodí, má právo si dítě nechat, a dokonce vymáhat výživné nejen na dítě, ale i na sebe,“ řekl Blesku Jan Černý.