„Já si upřímně řečeno nemyslím, že by bulvár byl hlavním faktorem sebevraždy Ivety Bartošové. To já bych se musel zasebevraždit aspoň 15x a jak vidíte, jsem stále naživu. Já si myslím, že Iveta Bartošová mohla zpívat tak, jako třeba Marie Rottrová, nebo Hana Hegerová do sedmdesáti, nebo osmdesáti a že to, co jí zabilo, byli lidé kolem ní,“ odpověděl v pořadu Pressklub, který rádio odvysílá v neděli od 17 hodin, zda ho napadlo, že by se měl s ohledem na dění okolo smrti Bartošové do budoucna nějakým způsobem regulovat bulvár. „Ten bulvár může být doplňující faktor, to vám samozřejmě uznávám, ale sám o sobě, kdyby byla v přátelském prostředí, tak by jí určitě nezabil,“ doplnil Zeman.

V této souvislosti se nabízela otázka, zda měl strach o dceru, když se v souvislosti s porno kauzou ocitla pod palbou bulváru? „Ani ne, naopak, říkal jsem si, že to je něco jako očkování. Každá prezidentská dcera je vystavena jisté pozornosti médií. A říkal jsem si, lépe když to přišlo teď, než aby to přišlo později. Takhle je imunizována a na bulvár nereaguje.“

Další otevřené názory prezidenta Zemana například na legalizaci drog, Tibet, či pravý důvod používání hole, uslyšíte v rozhovoru na Frekvenci 1 už tuto neděli 18. května od 17 hodin.