Mnohonásobný Český slavík požadoval proplacení 1,3 milionu korun za výdaje na soudní spory o několikamilionové nedoplatky na dani. Tyto spory Gott před lety vyhrál. Podle soudu jej ale zastupoval obecný zmocněnec, a nikoliv právník nebo daňový poradce, a tak na proplacení peněz od státu nemá nárok. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

V kauze jde o to, že Gott musel zpětně zaplatit daně za osm let. Zpěvák pak namítal, že úředníci při vyměřování doplatku pochybili, což v roce 2007 uznal i Nejvyšší správní soud. Stát pak Gottovi většinu peněz vrátil. Zpěvák nyní chce peníze, které vynaložil za zastupování ve vítězném řízení a za soudní poplatky. Peníze prý požaduje jako morální satisfakci, protože se mu za chyby úřadů nikdo neomluvil.

Soudce Radek Paclík zamítnutí žaloby vysvětlil tím, že Gotta ve sporech nezastupoval advokát nebo daňový poradce, nýbrž obecný zmocněnec, jemuž v zásadě nepřísluší odměna. Tím byl v Gottově případu jeho ekonomický poradce. "Pokud se nechá žalobce zastupovat obecným zmocněncem, musí nést případné náklady tohoto zastoupení ze svého, neboť v takovém případě se nejedná o náklady účelně vynaložené," uvedl Paclík.

Soudce také dodal, že se Gott mohl sám rozhodnout, kým se nechá zastupovat. Náklady na zastoupení obecným zmocněncem, které Gott dobrovolně uhradil, podle soudu nyní nemůže požadovat po státu, protože nejde o účelný výdaj jako v případě plateb za právníky nebo daňové poradce. Soud proto žalobu považoval za nedůvodnou a v plném rozsahu ji zamítl. Gott a jeho zástupce dnes k soudu nepřišli.