Těžké deprese, kterými Jaruš trpěla, jsou už na ústupu a herečka se dokonce pokouší zvládat svoji těžkou životní situaci s humorem. „Je neuvěřitelně statečná a opravdu se snaží bojovat. Chodím za ní často,“ řekl Blesku Jiří Lábus (64), který kamarádku navštívil naposledy koncem února, když doma slavila svoje 65. narozeniny. „Měli jsme i dort v podobě takové ovocné variace,“ svěřila hereččina dcera Klára Hanušová.

Péče dětí

Jaruš momentálně žije se svým synem Jaroslavem, který se o ni stará ve dne v noci. Bratrovi s matkou samozřejmě pomáhá Klára, která je zdravotní sestřička, takže rozumí oboru. „Krom toho za maminkou dochází ještě rehabilitační sestřička,“ komentuje Klára, která je nesmírně vděčná Lábusovi s Petrem Čtvrtníčkem (49). Jejich charitativní dražba nepotřebné boty přinesla Hanušové cca 300 tisíc. „Koupili jsme z toho pro maminku polohovací postel, a teď z toho budeme platit rehabilitaci na Malvazinkách,“ svěřuje Klára s tím, že maminka na Malvazinkách bude tak dva až tři měsíce. „Podle toho, jak jí to půjde,“ říká Klára.

Nakonec vozík

Jenom taková rehabilitace tedy přijde na 72 tisíc korun. A po ní bude nutná ještě další položka za mechanický vozík. „Ten mamince pořídíme až po rehabilitaci, kde jí budou posilovat ruce a učit přesunout se z postele bez cizí pomoci přímo na vozík. Ten by jí měl padnout, měl by být pro ni co nejvhodnější,“ míní Klára s tím, že i vozík bude pořízen za peníze z dražby. „Ani nechci pomyslet, jak bychom to dělali bez tohoto krásného dárku pro maminku,“ přiznává Klára.

Video
délka: 01:28.97
720p 480p 360p 240p

Brečíme smíchy! Lábus a Čtvrtníček kupují Hanušové nohu! Youtube.com