Aneta Langerová byla patronkou projektu Světluška již od samého počátku. Díky ní svitla všem nevidomým a zrakově postiženým lidem naděje na lepší život. Pro nevidomé děti a dospělé byla Aneta symbolem smysluplného a užitečného života. Tomu je však nyní konec.

Langerová po devíti letech ze Světlušky odchází, stejně tak jako před měsícem odešla bývalá ředitelka Martina Kaderková. Zpěvačka se totiž neshodla s nynějším vedením Nadačního fondu Českého rozhlasu o budoucím vývoji Světlušky. „Je to velmi těžké a bolestné rozhodnutí, se kterým se budu ještě dlouhý čas smiřovat, ale vím, že někdy je nutné odejít pro dobro věci. Cítím morální povinnost přenechat své patronství nad Světluškou někomu dalšímu,“ přiznala.

Co ale ve skutečnosti stojí za tím, že Aneta svou spolupráci se Světluškou ukončila není dosud jisté. "Důvodem jsou rozdílné názory na budoucí vývoj Světlušky. Takto si Aneta přála medializovat své rozhodnutí a my to respektujeme. Nic víc k tomu neřeknu," řekla Blesk.cz mluvčí Českého rozhlasu Tereza Krásenská. 

O novém patronovi nadačního projektu vedení Světlušky zatím nestačilo jednat. „Je to velmi čerstvá informace, takže v současné chvíli nemáme nikoho, kdo by se stal novým patronem projektu,“ řekla Blesk.cz Veronika Musilová z oddělení PR.

Pro nadační fond je Anetin odchod také velká rána. Vždyť to byla právě ona, kdo pomocí charitativních koncertů plných známých osobností, dokázala na nevidomé občany vybrat a rozdat více než 100 milionů korun.

Video
délka: 02:26.36
720p 480p 360p 240p

Kavárna Potmě Thomas Kruchina, Ondřej Rybár

Podívejte se na video, jak Aneta Světlušce pomáhala: