Co přesně se stalo už před téměř třemi nedělemi? Maminka Bílé zničehonic v noci v posteli prodělala těžkou mozkovou příhodu. V nemocnici v Kladně zjistili, že krvácí do mozku!

Boj o život

A protože si na tak složitou operaci netroufali, pacientku okamžitě převezli do pražských Střešovic. Tam už měli připravený operační sál a boj o záchranu života Lucčiny maminky začal. „Bez operace by Hana Zaňáková už nežila,“ prozradil Blesku dobře informovaný zdroj.

Zpěvaččina matka je však od operace ochrnutá na levou půlku těla a má v krku stále zavedenu tracheostomii, aby mohla dýchat.

Lucie jí zpívá

Bílá s bratrem Karlem navštěvují maminku v nemocnici denně. Byl tam i tatínek Josef Zaňák – i když měli velký strach, že návštěvu neunese...

Přestože lékaři nedávají moc naděje, Bílá nic nevzdává. „Denně vidí u maminky pokroky a především na očích pozná, že vnímá, že reaguje na stisky či štípnutí,“ prozradil člen nemocničního personálu. A dodal: „Lucie jí také ukazuje fotografie z rodinných alb a pouští jí nebo sama zpívá písničky, které má její maminka ráda. Snaží se, aby mozek reagoval na známé věci, aby nezapomněl. A paní Zaňáková reaguje.“

Už zase zpívá!

I přes velkou bolest v duši se Lucie včera odhodlala znovu předstoupit před publikum. Nebylo zbytí, v muzikálu Aida v Hudebním divadle Karlín totiž nemá alternaci. Představení by jinak muselo být zrušeno. „Co u nás Lucka hraje, nikdy se nic takového nestalo. Je profík, a i když kolikrát musela hrát se zaťatými zuby, nikdy nic nerušila,“ uvedl pro Blesk mluvčí HDK Tomáš Matějovský. V Aidě teď Bílá vystoupí ještě devětkrát a potom až v dubnu.