1 Možná jsem se ve škole učila fakt blbě, ale dosud jsem měla za to, že televizní pořad má zpravidla mít scénář. Scénář nejobvykleji sepisuje scénárista a u toho se velepravděpodobně očekává širší slovní zásoba než ve větě "Tenhle dort je pro mě strašně emotivní, ... protože má v sobě spoustu emocí. Našla jsem ho náhodou v knize španělských receptů a když jsem ho ochutnala, zapůsobil na mě úplně emotivně" anebo aspoň přítomnost příručního tezauru. "Scénáristka" paní Pecháčková starší to řekněme mírně po-to.

Nemluvě o hodnocení chuti slovy, že to byla "nadpohlavní rozkoš". Když se u toho navíc z báboviček roztéká hustá horká čokoláda... ČT by měla zvážit vysílání některých částí až po 22. hodině.

Některé záběry hraničí s kulinářským pornem
Některé záběry hraničí s kulinářským pornem
Autor: Reprofoto ČT


2 Znělka "Rise and shine". Zhudebněné předávkování antidepresivním Prozacem zazní v pořadu asi 286x.

3 Kdo knihu má, bude dozajista stejně jako já rozvzteklen, že je pořadí receptů v televizi jiné než v knize. My diváci fakt nemáme rádi, když se nám s věcmi šachuje, tak nám to nedělejte, OK?!!

4 Když někdo mluví, jako by měl mluvidla přejeta parním válcem, měl by s tím něco dělat. To je omluvitelné u eléva, ale ne u člověka s vlastním pořadem v atraktivním vysílacím čase. Existuje spousta roztomilých říkanek, které projev řekněme alespoň mírně zlepšují, asi tak jako bujón polívku, některé, Dito, speciálně pro tebe i s gastronomickou tématikou:

Máma mák na buchty míchá, buchty to je její pýcha.
Strýček Šusta sušil švestky v Sušici u sušičky.
Šla Prokopka pro Prokopa: Pojď Prokope pro trochu oukropa.

Ono by možná stačilo, kdyby pak Dita nehodnotila své výtvory s plnou pusou. Člověk aby se pak celou dobu bál o osud bílé sedačky, na kterou by Ditě z úst mohl vypadnout kousek rozžvýkaného dortíku. Podobnost s některými scénami z východoněmeckého porna by tak nemusela být jen čistě náhodná...

O osud bílé sedačky zaplněné talíři s jídlem aby se divák bál
O osud bílé sedačky zaplněné talíři s jídlem aby se divák bál
Autor: Reprofoto ČT


Veřejnoprávní televize MÁ mít ze zákona vzdělávací funkci a MÁ udávat standardy i v kvalitě mluveného projevu. Kdybych měla dítě, tak mu ucpu uši nebo mu radši pustím Pohlreicha nebo South Park. Fakt ne.

5 Někdo na ČSFD Ditě vytkl  "Šarm jeřábnice z ČKD". Čtyři slova výstižnější než celá moje kritika.

6 Herec Jakub Žáček v lederhosen či tyrolském kroji ve znělce. Proboha proč?

Proč proboha ten tyrolský kroj?
Proč proboha ten tyrolský kroj?
Autor: Reprofoto ČT


7 ČT miluje kopčení BBC a jde jí to asi tak dobře jako Ditě kopčení nejslavnější televizní kuchařky Nigelly Lawson. NE.

8 Herecké výkony, tedy, ehm, výbuchy (či snad výrony?) všech přítomných.

9 Ztvárnění příběhu, který stejně jako v knize vede celým cyklem, je uvěřitelné jako v pornu. I když scéna s Markem Prchalem zamilovaně zírajícím z přítmí...no, pobavila!

10 Ditin infantilní pozdrav ČAUZR. Čágo bello šílenci jsme žrali Terce Pergnerový, protože jí bylo dvacet a nám deset. NOT HAPPENIN', Dita!

P.S. Stejně na to koukám.