Pohřeb zesnulého scénáristy a příležitostného herce, který se vryl divákům do paměti díky filmové postavě doktora z Pelíšků, který dbal na zdraví nepoučitelného a cholerického Jiřího Kodeta, se uskutečnil v kostele sv. Vojtěcha na Novém Městě pražském.

Obřad začal přesně v 10 hodin a sešlo se na něm tolik lidí, že se do chrámu ani nevešli. Někteří tak museli zůstat venku. S Krejčíkem se přišlo rozloučit také spoustu jeho přátel z filmové branže. Sešla se zde celá rodina Kostkových.

Petr Kostka s manželkou Carmen a Tereza Kostková. Tu i přes právě probíhající rozvodové řízení doprovodil nečekaně její manžel Petr Kracik. Manželé se tak po delší době opět setkali tváří v tvář a fungovali jako pár.

Z dalších známých osobností se v kostele s Krejčíkem loučila Eliška Balzerová, Olga Sommerová, Jan Kačer, ředitel ČT Petr Dvořák, Jan Potměšil, režisér Juraj Jakubisko. Producent František Janeček, Miroslav Ondříček nebo Eva Holubová. Mezi posledními dorazila také Irena Pavlásková.

Zádušní mši za Krejčíka odsloužil převor břevnovského kláštěra Petr Prokop Slostrzonek. Ze Písma svatého četl v kostele režisér Jiří Strach, který se zároveň podílel na duchovních rituálech.

Nad rakví zesnulého režiséra promluvil Petr Kostka, který četl z evangelia. Slova se později ujal režisér Jan Kačer, který se poté za režiséra zdrceně modlil.

Krátce po půl 11 dopoledne pohřeb slavného režiséra skončil. Kondolence pomalu utichají, lidé se z kostela začínají vytrácet. Rakev s ostatky Jiřího Krejčíka bude převezena do Strašnického krematoria.

Režisér již delší dobu před svou smrtí ležel v jedné z pražských nemocnic, kde také skonal.

Fotogalerie
13 fotografií