"Když jedeme na zájezd, dělám svačinky. Jirka tvrdí, že mu nechutná od nikoho jiného než ode mě. Vadí mu, že v hospodě pořádně nevědí, co do toho dali. Navíc má radši mou dietnější kuchyni,"vysvětlila Černocká. A protože slavná Saxana už čarovat neumí, musí se otáčet sama.

Sláva remosce

Vítaným pomocníkem v kuchyni je její remoska (PŘESNĚ TA, KTEROU MŮŽETE ZÍTRA VYHRÁT I VY!). Připravuje v ní nejen slané pokrmy, ale i sladké. "Na chalupě dělám třeba koláč. Přijdou známí, tak se sní. Doma jsme jen sami dva, tak se to nevyplatí," tvrdí Petra.

Blesku prozradila i svůj tajný recept. "Maďarské brambory se hodí zejména na Velikonoce. Když koledníkům zbydou vejce natvrdo, mohou he takhle krásněvyužít," radí čtenářům Blesku.

V pátek si 250 čtenářů odneslo papiňáky, zítra máte šanci získat stejný počet pečících pánví Remoska R1202. Navíc každá správná odpověď v soutěži znamená slevu 20 % Electroworldu.

Maďarské brambory s vejci

Ingredience:

Brambory

Anglická slanina

Čabajská klobása

Vajíčka natvrdo

2 zakysané smetany

Sladká smetana

Sůl, pepř

Postup:

Brambory podobné velikosti uvaříme ve slupce ne úplně doměkka a oloupeme. Nakrájíme je na kolečka, stejně jako vejce uvařená natvrdo a čabajku. Do remosky poklademe napřed na dno anglickou slaninu, pak vrstvu brambor, vrstvu klobásy, opět brambory, potom plátky vajíček a zakončíme vrstvou brambor. Solíme opatrně, protože sůl už obsahuje slanina i klobása. Zalijeme smetanami a dáme zapéct asi na 40 minut. Připravte se na to, že z kuchyně se budou linout libé vůně.

Fotogalerie
5 fotografií