„Mám rozsekaný obličej, vypadám jako bych dostal přes pusu,“ popsal Blesku Hapka zranění, které si přivodil pádem na náledí. „Všechno mě bolí, už se mě na nic neptejte,“ prosil z nemocnice skladatel, který sice potvrdil rozchod, ale co za ním vězí, už nechtěl komentovat.
Musí to být pro něj velmi bolestné, málokomu se povede, aby se na stará kolena ještě zamiloval. „Je to krásné, ona žije jako dospělá žena. Je pozorná, uvaří, když vám to nechutná, přinese něco jiného. Mám štěstí,“ básnil o mladinké milence, která mu lásku opětovala.
Ještě před pár týdny studentka Literární akademie prohlašovala, že až jednou Hapka skoná, dobrovolně odejde za ním: „Nacpu do sebe prášky, zapiju je whiskou a nebudu.“
Teď už je ale všechno jinak! Kamenem úrazu byl zřejmě jejich věkový rozdíl takřka půl století. Podle všech informací dostal kopačky od mladičké Kateřiny, sebevražda se tedy s největší pravděpodobností konat nebude