Výhled z domku blízko Prahy herečku už nebere. Touží pozorovat moře. Má to ale háček. Alice míní pláchnout i s dětmi - dcerou Aličkou a synem Vašíkem. A to by se jejímu stále ještě manželovi nemuselo líbit.

„Až budou děti větší, po škole, odstěhujeme se,“ plánuje Bendová. A svá slova stvrzuje i činy. „Jakmile budu mít pohromadě víc peněz, nebudu je investovat u nás, ale rozhodně v cizině,“ říká herečka přesvědčeně. Otec Benda by se měl mít na pozoru.

Kráska Bendová si však zadělává na pořádný malér. Kvůli svému neuváženému jednání by mohla o obě ratolesti přijít! Pokud totiž poruší dohodu o péči o děti, které s Bendou má, může o ně i přijít! A co hůř, sama může skončit ve vězení.

Žena činu

Alici přitom vytáčí nepoctivost vládních představitelů a celková atmosféra, která v Česku poslední dobou panuje. A protože je žena činu, rozhodla se jednat! „Vždycky, když něco ušetřím nebo vydělám víc peněz, tak se snažím investovat do nějakých nemovitostí ,“ odtajnila své plány Alice, která už se poohlíží po nějakém pěkném domku s výhledem na moře.

„Teď právě už přemýšlím o tom, že to nebudou nemovitosti v Česku. Takže když budu mít nějakou zajímavou částku, nebudu ji investovat u nás, ale v cizině,“ má už teď Bendová jasno.

Video
délka: 01:22.60

Alice Bendová na sobě musí zamakat Thomas Kruchina, Petr Soukup, hudba: Verona

Muž nic neví

A kdepak bude tahle krasotinka odhalovat své opálené tělo? „Asi na nějakém ostrově osvobozeném od daně. Takže třeba Bali,“ řekla Blesku Alice, která si však na svůj odlet za hranice všedních dnů bude muset ještě počkat.
„Kdyby to šlo, odstěhovala bych se okamžitě. Už bych tu nebyla ani minutu. Ale děti jsou malý, mají tu školu, takže to prostě nejde. Ale až budou větší, tak se odstěhujeme,“ je Bendová zcela nekompromisní. Snad si ale uvědomuje důsledky svých činů.

Ze hry však naprosto vyšachovala otce svých dětí - Václava. „Já o tom vůbec nic nevím,“ řekl Blesku zaskočený Benda, který by zcela jistě nerad o své děti přišel.

Až tři roky natvrdo?

„Manželé musí mít úpravu poměrů k nezletilým dětem dohodou nebo rozhodnutím soudu. Takže pokud by matka vzala děti a odjela, tak to není únos, ale dostala by se do rozporu s tou dohodou nebo soudním rozhodnutím. V tomto případě, kdy je jasné, že ze vzdálené země mu nebude předávat děti v pátek odpoledne s tím, že by on v neděli děti vracel by byla ta dohoda nereálná. Takže by tu dohodu porušovala.

Takže otec může dát předběžné opatření na úpravu těch poměrů a soud rozhodne a nařídí další úpravu nebo také může děti matce odebrat a nechat je otci. Pokud by se matka vzepřela novému rozhodnutí o úpravě poměrů k nezletilým dětem, potom by se jednalo o únos a hrozily by ji až tři roky vězení. V praxi se to stává relativně často,“ řekl Blesku renomovaný pražský advokát Jan Černý.

Fotogalerie
13 fotografií