Aleš Buksa a jeho německý nadnárodní koncern začal vyrábět dva parfémy se jménem Gotta – Lady Karneval a Cesta Rájem. Protože mu ale Kohák tvrdil, že pouze Gottland a tudíž teď on má výhradní právo na Gottovo jméno, Buksa s ním sepsal smlouvu.

Neviděl ani korunu

„Dostal dva miliony korun a dohodli jsme se, že z prodeje každého parfému pošlu Kohákovi 150 korun. Předpokládal jsem, že Kohák je pošle Gottovi a ten mu vyplatí provizi,“ popisuje Buksa.

Kromě plateb za parfémy si Kohák nechal platit i za jiné služby spojené se jménem Gotta. Tvrdil, že má licenci k užití jeho jména na různé reklamní aktivity. Všichni se tedy domnívali se, že platby končí u Gotta. Kohák ale nemluvil pravdu a Gott ze žádné z aktivit neviděl ani korunu.

Podvod

„No a teď, když se dělalo daňové přiznání a já volal účetní pana Gotta Jaroslavě Herzerů, zdali všechno sedí, přišlo zděšení,“ říká rozčileně Buksa. Co ho tak rozčílilo? Paní Herzerů mu sdělila, že Gott má z prodeje jedné voňavky 15 korun místo slibovaných 150 Kč.

„Kohák Gotta nestydatě podvedl. Lhal mu, že ode mě z prodeje dostává 30 korun za parfém, tudíž mu posílá půlku. To je svinstvo,“ míní Buksa. „Já měl smlouvu s Kohákem, nikoli s Gottem. Bohužel. Velmi mě mrzí, že jsem Karla alespoň nekontaktoval a nezeptal se, jakou mají smlouvu oni dva. Byla to chyba,“ dodává Buksa.

Jak se na podvod tváří Gott a jeho tým?

Mistrovi se příčí veškeré klamavé praktiky, o to víc, když se jedná konkrétně o něj. Přitom Slavík vždy Zdeňkovi Kohákovi bezmezně věřil a svěřil mu prodej i svých reprodukcí obrazů, dělal mu výstavy. „Nezlobte se, ale já tyhle věci zatím nechci řešit přes média,“ čeří se Gott.

Zato jeho účetní byla o poznání sdílnější: „Bohužel je to pravda, na celé věci je nejhorší to, když takto zklame člen týmu. Při pracovním nasazení kolem Karla není možno každého kontrolovat. Bude nutno zpětně prověřit veškeré aktivity pana Koháka zejména při prodeji reprodukcí obrazů a pořádání výstav. Ukončení spolupráce je teď jediným řešením, jak zabránit dalšímu zneužívání umělcova jména,“ řekla Blesku Gottova účetní a manažerka Jaroslava Herzerů s tím, že se celá věc samozřejmě bude řešit.

Fotogalerie
6 fotografií