Přestože nikdo nepochybuje o tom, že by milenec Geislerové Martin Shenar (48) a Vilhelmové Vojtěch Dyk (27) nebyli otci svých dětí, i přesto si budou muset své otcovství vydobýt. Legislativa mluví jasně. „Manžel matky dítěte se automaticky považuje za otce. A to i v případech, kdy se potomek narodí i do 300 dní po zániku manželství,“ vysvětlil Blesku renomovaný právník.

Soud

Ani rychlý rozvod by tuhle zapeklitou situaci nevyřešil. Na řadu zřejmě bude muset přijít soud, aby zapsal biologického otce do rodného listu. „Otcovství může být prohlášeno takzvaným souhlasným prohlášením rodičů, učiněným před matričním úřadem nebo před soudem,“ dodal právník.

Rozvod

Geislerová, která je vdaná za Zdeňka Janáčka (35), a Vilhelmová, jež je stále ženou Pavla Čecháka (35), ve své zamilovanosti zapeklitou situaci neřeší. Ani jedné z nich se zatím nechce do nepříjemného rozvodu, a tak ho stále odkládají.

Milostný pavouk nejlepších kamarádek
Milostný pavouk nejlepších kamarádek
Autor: Infografika Blesku

Táňa

S Pavlem Čechákem (35) si řekla Ano v roce 2005, po dvouleté známosti. Táňa byla v sedmém měsíci těhotenství. První syn František (7) se narodil krátce po svatbě, druhé dítě Cyril (4) Táňa porodila v roce 2008. Krize v manželství nastala loni. Už v březnu se herečka poprvé objevila ruku v ruce s Vojtou Dykem na Pražském hradě. Zamilovala se do něho při představení v divadle La Fabrika. Kvůli Dykovi se dokonce Aňa s Táňou pohádaly. Pak Vilhelmová prý podala žádost o rozvod, ale podle všeho rozvedení zatím nejsou. Za pár měsíců Dykovi ale porodí dítě.

Áňa

Herečka si drží své soukromí pod pokličkou. Svatbu se jí podařilo utajit i před rodiči! Svého manžela, režiséra Zdeňka Janáčka (35), si vzala rok poté, co se jim narodil první potomek Bruno Fidelius (8). Aňa měla svatbu v Novém Městě nad Metují za poměrně vtipných okolností. Svědky si snoubenci vybrali náhodně v tamní hospodě. Dva roky po svatbě se manželům narodila dcera Stella Ginger. Jejich vztah vypadal až do začátku letošního roku idylicky, pak se začaly objevovat zprávy o manželské krizi a na jaře už herečka byla přistižena s miliardářem Martinem Shenarem (48).

Fotogalerie
9 fotografií