Vyprodané haly v Praze a Ostravě. Divoké vystoupení se šlehajícími plameny a nadšené publikum. Koncerty ukončily šestileté spory Pražského výběru, který to znovu rozjíždí jako zamlada. A na pódiu nechybí ani legendární postava Ropotama. Kdo si však myslí, že se za maskou stále skrývá Michael Kocáb, je na velkém omylu!

Za vše může maska

Blesk jako první odhalil novou identitu Ropotama. Je jí dlouholetý redaktor a vedoucí ostravské redakce deníku Sport Richard Šíma (37). Za Ropotama se vydává už deset let! „Bylo to celé jedna velká náhoda. Pražský výběr je odjakživa moje krevní skupina. Na masku jsem v devadesátých letech náhodou narazil v jednom obchodě v Havířově a nasadil si ji na koncertě na hlavu,“ vzpomínal věrný fanda Šíma.

To zaujalo Michala Kocába natolik, že si Richarda pozval na pódium. „Pak mi nabídnul, abych s nimi vystupoval. Jezdil jsem s ním na šňůry i potom, co se kapela rozpadla, tedy s Pražským výběrem 2. Comeback kapely je ovšem pro mě fenomenální záležitostí,“ přiznal sportovní redaktor.

Ropotamo je řeka

Blesk jako první také ví, jak vznikl název a tím i postava Ropotama, a co ve skutečnosti znamená. „Vymyslel to Ondřej Soukup, když masku poprvé uviděl. Dal jí bez váhání jméno Artur Ropotamo. Je to řeka v Bulharsku, odkud se právě vrátil z dovolené,“ prozradil Šíma. Podle něj není kapela na konci svých sil, ale právě naopak. Ve středu vystoupila v Brně a v sobotu pak v Pardubicích. Na jaře chystá další turné a Šíma věří, že Pražský výběr ještě natočí desku. Michael Kocáb s kytaristou Michalem Pavlíčkem se rozhodli po šesti letech sporu zakopat válečnou sekyru na pohřbu Václava Havla a Šíma věří, že ji zas tak brzy nevykopou.

Fotogalerie
20 fotografií