Karel Gott právě dokončil nahrávání alba Party, na kterém zazní 17 hitů světové popové klasiky. „Jsou to všechno písně, které mne provázejí takřka celým mým životem,“ řekl Blesku zpěvák. Logicky se nabízí otázka, proč je nenazpíval už dávno.

„Buď se na žádný z mých projektů nehodily, nebo jsem měl pocit, že není právě vhodná doba, abych je nazpíval a pustil do světa,“ vysvětluje Gott. „Léta ty písně dobře znám, léta jsem je poslouchal a poslouchám v podání mých oblíbených zpěváků, jako je Neil Diamond, Elvis Presley nebo Michael Jackson,“ dodává Gott, kterého z repertoáru krále popu nejvíc zaujala skladba Ben. Všechny hity zazní i na letošním, šestnáctikoncertním Gottově turné po Čechách, Moravě a Slovensku.

Slavík rozšiřuje svůj harém

Turné startuje 5. října v Táboře a vrcholí 8. prosince v pražské O2 areně. „A protože hosty vedle mé vokalistky Dashy budou i Monika Absolonová a Gabriela Gunčíková, natočil jsem s nimi na nové album dva duety – Můj ideál a Nic nás nezastaví,“ vysvětlil Slavík. Ten doufá, že album bude mít úspěch. Pokud ano, se svým tajemníkem Janem Adamem, který je dramaturgem alba, má vybrané další skvosty světové popové klasiky.

Fotogalerie
7 fotografií