Zpěvačka se v červenci 2010 srazila v Šáreckém údolí s Jindřichem Rotreklem, který tudy projížděl na svém skútru. Ten pak po třech hodinách v nemocnici zemřel.

„Celým svým srdcem cítím stále nevinu,“ řekla Dara Blesku a zároveň popřela, že by se snažila proces zdržovat. Případ se totiž projednává od úplného začátku, protože po druhém stání byla určena nová soudkyně. Ta nahradila soudkyni původní, která byla na podnět Dařina právníka odvolána pro podjatost.

„K zítřejšímu soudu přistupuji především s nadějí ve spravedlnost, si i já budu muset celým trýznivým zážitkem projít znovu, byť jen v paměti,“ řekla Dara den před soudem.

Blesk.cz přinesl online přenos z dnešního jednání:

14:00 Soud byl odročen na 13. srpna.

13:12 "Je mi strašně líto, že se se mnou nezkontaktovala osobně. Nebylo to nutné hned, ale později. Já jsem přeci schopná pochopit, že se to může stát komukoli...  Vadí mi, jak to neustále svádí na všechny okolo, na policisty a na soudkyni. Já po ní nic nechci, pochopila bych to, i já jsem řidič," řekl paní Rotreklová exkluzivně pro Blesk.cz.

13:10 Olga Rotreklová po celou dobu drží v ruce obálku s fotografiemi, které podle ní jasně dokazují, že Dara při nehodě vjela do protisměru. Ukáže je prý ale pouze na vyžádání soudce.

12:58 Vypovídají soudní znalci.

12:29 Podle advokátů bude soud pravděpodobně odročen na polovinu srpna.

11:49 Podle zpěvaččina právníka Roberta Vladyky se Dara dnes ke slovu vůbec nedostane. Po přestávce by měli mluvit znalci a svědci.

11:46 Skončila první část jednání, kdy se předčítal protokol. Dara po celou dobu jen nervózně poslouchala a mlčela.

11:38 Zpěvačka musí podle vdovy odvyprávět celý sled událostí od okamžiku, kdy v osudný den usedla za volant svého vozu. Ani Rotreklová proto dnes rozsudek neočekává.

Video
délka: 00:34.20

Jak to vypadalo u soudu Jan Jedlička

11:22 Olga Rotreklová, vdova po zemřelém motocyklistovi, k soudu nakonec přišla se zpožděním. "Jdu pozdě, protože jsem byla v práci. Nejsem předvolaná, jen si chci vše vyslechnout," řekla reportérce Blesk.cz před soudní síní.

10:41 „Dle mého názoru již nelze vytvořit nové znalecké posudky, protože tyto potřebují znát konečnou polohu vozidel. Od této polohy pak zpětně odvíjejí pohyb vozidel po vozovce, až do okamžiku střetu. A pokud je tedy konečná poloha nesprávně zaznamenána, tak nelze zpracovat žádný relevantní znalecký posudek," řekl serveru Super.cz advokát zpěvačky Robert Vladyka. Policisté tak pravděpodobně udělali při vyšetřování chybu.

10:29 Vyslechnuti by měli být policisté, kteří byli na místě nehody bezprostředně po střetu. Tyto výpovědi měly objasnit rozpory ve znaleckých posudcích.

10:22 Přítomných znalců i svědků je u soudu o poznání méně, než při předchozích stání. Konec jednání se předpokládá až po 14. hodině. Rozsudek však pravděpodobně nepadne.

10:21 V soudní síni chybí vdova po Jindřichu Rotreklovi.

10:01 K soudu dorazila i dcera oběti nehody, Lenka.

Dcera zemřelého Jindřicha Rotrekla také dorazila k soudu
Dcera zemřelého Jindřicha Rotrekla také dorazila k soudu
Autor: Foto Blesk - Zbyněk Pecák

9:50 Rolins působí velmi nervózně. Těká očima a hraje si se šperky.

9:38 Znovu se čtou výpovědi svědků, které zazněly už při předchozích stání. Dařin právník totiž podal po druhém jednání soudu stížnost na podjatost soudkyně a ta tak byla vystřídána svou kolegyní, Danielou Reifovou. Vše se proto začíná od začátku.

9:30 Začíná třetí soudní stání. Zpěvačka se líčení účastní osobně.

Fotogalerie
15 fotografií