Bylo mi nabídnuto, abych se stal součástí projektu Země čeká, domov Tvůj,“ vysvětluje náhlou změnu profese sympatický moderátor. „Co přesně budu točit, to dopředu nevím, celý filmeček bude vznikat autenticky a tak trochu na koleni,“ uvádí tak na pravou míru spekulace o tom, že by ho práce v rádiu přestala bavit. Ba naopak, právě jeho práce na Evropě 2, komunikace s posluchači a spolupráce s parťáky Leošem Marešem a Luckou Šilhánovou se stanou podstatnou součástí jeho amatérského počinu, který je součástí zmíněného projektu.

Země česká, domov Tvůj je celovečerní dokumentární film, jehož spolutvůrcem se může stát každý občan nebo obyvatel této země.  Proběhne už 11. května 2012 a může se do něj zapojit každý tím, že zaznamená tento den na kameru nebo digitální fotoaparát s kamerou, tak jak ho vidí, bez příkras a cenzury, takový jaký je. Ať je muž nebo žena, dítě nebo důchodce, dělník, doktor, student nebo pekař, každý o sobě může dát vědět světu.

Fotograf, režisér a producent Adolf Zika si s nápadem jediného filmu o tisíci kameramanech pohrával již před dvanácti lety. Technologie digitálních kamer tehdy ještě ale neumožňovala takovou tvůrčí svobodu, jako právě teď.

Ze zaslaných příspěvků vznikne film o jednom obyčejném dni v této zemi a následně se sestříhaný dostane do finální kinodistribuce.

Více o celém projektu se dozvíte ZDE