FTV Prima zrušila sportovní zprávy 1. ledna 2011. Loni na podzim se rozhodli vrátit sport na obrazovky alespoň formou reportáží během hlavních zpráv. Proto šéfka zpravodajství Jitka Obzinová angažovala právě Poulíčka, který několik reportáží skutečně natočil, ale podle vedení FTV Prima jich bylo žalostně málo.

„Za poslední dva měsíce pan Poulíček odevzdal čtyři reportáže, proto hledáme produktivnějšího reportéra,“ prozradil Marek Winkler, vedoucí PR oddělení FTV Prima, proč se cesty Poulíčka a televize rozešly.

Moderátor se brání, že více udělat nemohl. „Vůbec nevím, jaká je jejich teorie. Těžko můžete dělat sportovní zpravodajství ze sportu, když nemáte v televizi sport,“ řekl Poulíček a dodal, že pro stanici pracoval pouze externě. Finančně na příjmu z reportáží nebyl závislý.

„Mám vlastní marketingovou firmu, která se zabývá internetovým byznysem. Teď jsem ještě ve výběrovém řízení. Chystá se něco, o čem ještě nechci mluvit,“ pronesl tajemně Poulíček. Sport úplně nezatratil, komentuje totiž na placeném kanálu Golf Channel.

Poulíčkovy komentátorské minely

„Akce Sparty jsou efektivnější, byť bez gólového efektu.“ (hláška během ligového zápasu)

„Budeme hrát přesilovku, Čechmánek již spěchá na trestnou lavici.“ (při MS v hokeji 1999)

„Národní reprezentace.“ (opět chyba při MS v hokeji)

„Čechmánek opět chytil!“ (neustále se opakoval v zápase Česko – Rusko na MS. Čechmánek už dávno v brance nebyl)

Velký kiks Poulíček předvedl, když se mu podařilo zaspat třetinu NHL. Nova tehdy vysílala boj o Stanley Cup a celá jedna třetina byla bez českého komentáře.