Kolik stojí vylepšení od plastického chirurga?

Face-lift (operace obličeje a krku): 20–45 tisíc. Aby vyhlazení vydrželo cca 10 let, kůže musí být hodně povolená. Při častějších operacích hrozí, že bude tvář vypadat jako maska.

Oční víčka: 9–12 tisíc. Operují se také, když oči slzí, jsou bolestivá, unavená. Výkon se provádí při místním znecitlivění.

Rty: 12–20 tisíc. Ceny jsou za operaci, po které je nutné např. dva dny jíst kašovitou stravu. Velký otok zmizí do 48 hodin. Botoxové injekce stojí od 2 tisíc korun a vydrží cca 9 měsíců.

Nos: 20–35 tisíc. Ženy by se neměly nechat operovat v době menstruace, kdy rány více krvácejí. Vyplatí se vybrat opravdu velmi zkušeného operatéra.

Paže: 27–34 tisíc. Řez se vede ve spodní části paže. Po operaci se prakticky hned vracíte do běžného života.

Modelace prsou: 18–40 tisíc. Zmenšování se doporučuje ve středním věku nebo po těhotenství. Při korekci se buď jeden prs zmenší, nebo vyplní silikonovým implantátem.

Zvětšení prsou: 27–70 tisíc. Asi dva dny si poležíte v nemocnici, pátý den se snímá obvaz a obléká podprsenka. Pět týdnů nesmíte spát na břiše.

Operace břicha: 18–33 tisíc. Po operaci se nesmí dělat prudké pohyby, z lůžka se vstává tzv. přes bok.

Modelace ženského genitálu: 8–20 tisíc. Operace trvá asi 45 minut. Za pár hodin odcházíte domů, kde je dobré zůstat v neschopnosti asi pět dní.

Stehna: 33–43 tisíc. Po liposukci nejsou převazy nutné, bolestivost je asi tak velká jako po těžší fyzické námaze.

Liposukce (odsání tuku z jednotlivých partií): 10–30 tisíc. Neléčí obezitu, nesnižuje váhu, jen pomáhá s rozbitím tuku. V nabídce je klasická, vibrační, laserová (ta má nejlepší efekt).

Plastický chirurg: Vedou prsa a úprava intimních partií

O jaké zákroky mají ženy největší zájem? „Na našem pracovišti s přehledem vedou prsa a modelace genitálu. Obecně se ale dá říci, že ženy nejvíce vyhledávají plastiky očních víček, obličeje a prsů,“ říká MUDr. Svatopluk Svoboda z kliniky Alfa-centrum.

„Muži zase bývají nejčastěji nespokojeni s ušima či nosem,“ prozrazuje muž, který už zvedl sebevědomí stovkám pacientů. Současně ale dodává: „Nějaká vada na kráse může být i přednost! Dovedete si například představit Barbru Streisand s malým pršáčkem?“

Fotogalerie
11 fotografií

Uvažujete také o vylepšení?

- Plastická operace je chirurgický zákrok se všemi riziky i s určitou dobou hojení.

- Dobře zvažte, komu se svěříte do rukou. Ne nadarmo se říká, že nejtěžší na celé operaci je správný výběr plastického chirurga.

- Projděte si ceníky jednotlivých pracovišť. Dost často probíhají na klinikách různé marketingové akce spojené se slevami.

- Dva dny před zákrokem si musíte odepřít alkohol, kofein a cigarety, týden před i vybrané druhy léků.

Anketa: Jak vypadá ideální žena?

Michal David, zpěvák: „Jako moje manželka. A pokud jde o plastiky, myslím, že pokud se chce žena vylepšit, proč ne.“

Milan Gelnar, astrolog: „Květa Fialová. To je pro mne krásná žena, bez ohledu na to, kolik jí je let.“

Tomio Okamura, milionář: „Líbí se mi spousta žen, ale neumím najít jednotící hledisko. Tedy kromě toho, že to jsou ženy.“

Jak šel čas s platickou chirurgií

1890: V roce 1890 se začala zvětšovat prsa parafinovými injekcemi. Tato metoda se používala až do roku 1920, i když způsobovala infekce a v ňadrech se tvořily hrudky.

1925: V Hollywoodu začal působit Josif Ginsburg, který se plastickým operacím věnoval už za první světové války, kdy pomáhal těžce zraněným vojákům.

1930: Za pět let ve filmové metropoli Josif Ginsburg vylepšil 600 hvězd stříbrného plátna. Celkem prý v té době plastiku podstoupily dva tisíce lidí od filmu.

1962: Timmie Jean Lindsey chtěla chirurgicky upravit uši, neměla ale peníze. A tak souhlasila, že se stane první ženou, která vyzkouší silikonové implantáty.

1990: V Česku začíná zlatá éra zkrášlovacích plastických klinik, velmi rychle se vyšvihly na světovou úroveň a cizinci začali jezdit na operace k nám.