Hlavní aktérkou je Eliška Balzerová (62), která spolu s Töpferem divadlo zakládala. Pražský magistrát nedávno oznámil, že novým ředitelem Divadla na Vinohradech bude Tomáš Töpfer.

Herec ale stále vede Divadlo na Fidlovačce, které v roce 1997 založil spolu s Eliškou Balzerovou. „Sponzoři nás berou jako siamská dvojčata. Už proto by kontinuita měla být zachována. Mám plány s dramaturgií i s režiséry,“ sdělila Balzerová, jíž Töpfer s ohledem na to, že ho ještě nejmenoval primátor, nechce divadlo předat.

Provozovatelem Fidlovačky je společnost s ručením omezeným, ve které kromě Balzerové figuruje právě i Töpfer. „Při výběrovém řízení jsem uvedl, že svůj obchodní podíl prodám. Pokud mě rada vybere, odejdu z funkce ředitele i spoluvlastníka,“ vysvětlil herec.

V souvislosti s Balzerovou, se však hovoří o tom, že by vedení divadla nemusela zvládnout. „Paní Balzerováje skvělá žena a úžasná herečka. Ale neumíme si představit, jak by to v souboru pod jejím vedením vypadalo,“ řekl Blesku jeden z herců, který si nepřeje být jmenován. Jisté však je, že na rozdíl od Töpfera, zůstává Balzerová v divadle a s největší pravděpodobností se stane i jeho novou šéfkou.

Fotogalerie
5 fotografií