Ve slavnostní večer se k telefonu v ateliérech TV Prima posadily osobnosti jako Karel Gott, Alois Švehlík nebo Jitka Zelenková. Během večera přijímaly hvězdy českého showbyznysu finanční dary od diváků na telefonu. Nikdo z volajících netušil, které osobnosti se dovolá, ale každý z 29 hostů byl zajímavý. Největší zájem byl o Karla Gotta. „Terezko, řekni Kájovi, že už jsem měla deset hovorů a všichni chtěli mluvit s ním,“ prosila Monika Absolonová Terezu Kostkovou, která přenos společně s Vlastou Korcem moderovala.

V dekoracích seriálu Cesty domů, kde se natáčelo, si všichni účinkující uvědomovali, jak důležitá je jejich podpora. „Je nutné takto nemocným dětem pomoci. Sám mám doma dva kluky, takže dobře vím, jaké je to mít starost o děti,“ řekl Petr Kolář. Smutný byl Alois Švehlík. „Jsem patronem dvou dětí, které do deseti let zemřou a nedá se s tím nic dělat. Když jsem je viděl, uvědomil jsem si, jakými malichernostmi se zabýváme a tváříme se, že jde o nejdůležitější věci na světě,“ řekl Blesku herec.

Benefice proběhla nad očekávání všech. „Tak velkou částku jsme nečekali,“ přiznal Petr Svárovský, který má na Primě projekt na starost. „Hlavně, aby všichni, kdo peníze slíbili, je skutečně poslali na uváděný účet,“ dodal.

Patroni projektu Srdce pro děti:

Karel Gott (patron dětí se svalovou atrofií a dystrofií), Martin Chodúr (patron dětí s mozkovou obrnou), Jiří Korn (patron dětí s autismem), Jitka Zelenková (patronka dětí s nemocí motýlích křídel), Miroslav Etzler (patron dětí s onkologickým onemocněním), Alois Švehlík (patron dětí s mukopolysacharidózou), Petr Konáš (patron dětí s těžkými popáleninami) nebo Kamila Špráchalová (patronka dětí bez střev).

Jak můžete přispět i vy?

Pošlete jakoukoliv částku na účet 83297339/0800, pod var. symbolem 1234, či můžete přispět dárcovskou SMS ve tvaru: DMS SRDCEPRODETI na 87777 (cena dárcovské SMS činí 30 Kč)

Fotogalerie
6 fotografií