Tříska let dlouho zvažoval, zdolávat dálky ho zmáhá stále víc a víc. Nakonec zabralo, když mu producent zakoupil letenku první třídy za 100 tisíc korun.

Tříska už sice požaduje pohodlí, ale je připraven létat po světě dál. „To bych také mohl svoje řemeslo pověsit na hřebík. Vždyť s každým jobem se člověk ocitne na letišti. To patří k povolání herce. My, potulní komedianti, musíme cestovat,“ řekl Blesku Tříska, který se právě kvůli své práci a létání snaží udržet stále v kondici. „Denně ráno běhám,“ pochlubil se a svěřil, že běhat bude i tady v Praze. A to, že je ubytovaný na tom nejrušnějším místě, mu vůbec nevadí. „A proč taky? Copak na Václaváku lidé neběhají?“ míní herec.

Jinak na dnešní premiéru se Tříska velice těší, film totiž na rozdíl od ostatních herců ještě neviděl. „Bylo to výborné natáčení, na které rád vzpomínám. S režisérem Tomášem Zelenkou jsem před 17 lety pracoval na filmu Řád, kde byl ještě asistentem. Tentokrát jsme se sešli poprvé jako režisér a herec. Musel jsem se kvůli němu dokonce naučit hrát na saxofon,“ směje se Tříska, který si v Hranařích zahraje vysloužilého agenta. »Muže v černém«, který se nejvíc baví ve společnosti krásných dam. „Moje postava je mysteriózní a oblíbil jsem si ji, protože mně přijde, že je v ní zahaleno tajemství, a to je mně na každé roli velmi příjemné,“ říká Tříska. A rozhodně mu na roli byl příjemný i fakt, že mu předepsala hlazení ženských ňader a nejen těch...

Fotogalerie
6 fotografií