Za dům před pěti lety Vendula podle informací Blesku dala 8 milionů. Rekonstrukce, tedy vybourání domu a znovu postavení, teď přijde minimálně na 5 milionů. A když přičteme různé vymoženosti, jako je kuchyň à la klavírní dřevo nebo bar s karaoke, suma šplhá k deseti milionům. „Nechci se k tomu vyjadřovat, nezlobte se,“ řekla Blesku rázně v pondělí Vendula s tím, že už není ženou slavného skladatele, a tudíž nemá kromě své nadace Kapka naděje proč být s rodinou medializována.

Do půl roku bude hotovo, těšila se Vendula

Bezprostředně po Svobodově smrti Vendula se synem Kubou bydlela v azylu v panelákovém bytě svých kamarádek v Říčanech. Poté jí starostka Říčan nabídla ke koupi tento dům 7 plus 1 za 8 milionů korun. Dědictví ale nebylo vyřízené, konta byla zmrazena, a tak Vendule nezbylo nic jiného než si půjčit od své matky. „Zaplatila jsem zálohu s tím, že měsíčně budu platit nájem a až budou peníze, dům koupím,“ vysvětlovala tehdy Vendula.

S Kubíkem se nastěhovala prakticky do holobytu. Kromě kuchyně tam nebylo nic. Kamarádi ale pomohli a půjčili ten nejnutnější nábytek. Poté, co bylo vyřešeno dědictví, Vendula dům koupila. Protože do vily ale investovala část Kubíkova podílu, dům je napsán na hitmakerova syna Jakuba Svobodu. Potom se Vendula provdala za Patrika Auše (33), ten vybavil dům nábytkem z teaku, který dováží z Indonésie. Bydlení bylo ale stejně nepohodlné. Proto se Vendula s Patrikem rozhodli, že dům přestaví. Byl pro tříčlennou rodinu, která dodnes očekává přírůstek, velmi nepraktický. Jenom do kuchyňky se sotva jeden vešel. A tak Aušovi nechali kompletně dům v roce 2009 vybourat a začalo se s rekonstrukcí. „Do půl roku bude hotovo,“ těšila se Vendula.

Rekonstrukce byla ale zastavena. Dům nepatřil Vendule, ale Jakubovi. A tak trvalo téměř tři roky, než přišlo povolení, že se může dál kutat. A teď dělníci dělají, co mohou. Vypadá to, že na jaře už bude Jakub bydlet ve svém domě. A co s tím Patrikovým? Ten manželé Aušovi podle informací Blesku hodlají pronajmout.

Fotogalerie
11 fotografií