K vylepšení poprsí se Jana rozhodla před několika měsíci. Ale ještě než se odebrala na jednu pražskou kliniku k zákroku, musela absolvovat nutné předoperační prohlídky, mezi které patří i vyšetření na mamografu (lékařské diagnostické zařízení sloužící k diagnostice a prevenci nádorových onemocnění ženského prsu, pozn. red.).

A právě po tomto vyšetření krásná manželka slavného kuchaře zjistila, že má v prsu bulky. Okamžitě byla poslána na onkologii. Do poslední chvíle věřila, že se nejedná o zhoubné nádory, ale onkologické vyšetření ji srazilo na kolena. „Ano, je to rakovina prsu a musíte okamžitě na chemoterapii,“ sdělili jí lékaři.

V tuto chvíli má sympatická Jana za sebou již dvě chemoterapie. Tahle drsná léčba manželku Ridiho připravila o vlasy, a tak se na veřejnosti objevuje v paruce. O své těžké nemoci zatím nedokáže mluvit a o moc líp na tom není ani její manžel. „Jsou věci, které nechci ventilovat do světa, a to je právě tenhle případ,“ řekl Blesku Emanuele. Je děsivé, že věková hranice, kdy může žena rakovinou prsu onemocnět, se snižuje a nemoc postihuje ženy okolo třiceti let. Proto by ženy měly s prevencí tohoto závažného onemocnění začít co nejdřív.

Do ozdravné kampaně s názvem Chceš žít jako já? se před rokem aktivně zapojila zpěvačka Anna K. „Žádná žena by neměla spoléhat na to, že zrovna ona neonemocní. Nepodceňujte preventivní vyšetření prsu. Může vám to zachránit život,“ říká Anna K., která sama s rakovinou prsu bojovala, a podle posledních vyšetření úspěšně.

Fotogalerie
4 fotografie