Valtice jako poslední zastávka osmitýdenního hradního turné otevřou své brány festivalu Hrady.cz 27. srpna v 18 hodin a hodinu nato program zahájí Jiří Schmitzer, po něm se diváci mohou těšit na vystoupení Tata Bojs. Páteční program pak vyvrcholí koncertem představitele nové generace písničkářů Tomáše Kluse.

Chybět nebude tradiční a oblíbený páteční karneval masek areálu zámecké zahrady, každou masku organizátoři odmění dárkem a v průběhu večera vyhlásí tu nejlepší. V sobotu 28. srpna se v zahradě rozezní dvě festivalová pódia, areál bude otevřen od 11 hodin.

V rámci hodinových koncertů si návštěvníci festivalu vyslechnou koncerty kapel Kryštof, Vypsaná fixa, Support Lesbiens, Wohnout nebo Divokej Bill. Kryštof odjedou „hradní turné“ s dvojím programem, večer hrají rockový nářez a na koncertech přes den, mezi které patří i ten ve Valticích, zahrají speciální akustický set.

Na tomto festivalu nás baví hlavně atmosféra. Hraje se tu pro několik tisíc lidí, ale díky historickému kouzlu hradních památek je to pořád takové komorní,“ říká frontman kapely Kryštof Richard Krajčo.

Nejen pro děti zahraje kapela Kašpárek v rohlíku, Vladimir 518 v sobotu vystoupí se svým sólovým projektem za doprovodu Terezy Černochové, kapely Sunshine a Skyline zahrají skladby ze svého nového alba, představí se také například Gipsy.cz, Prague Conspiracy a další interpreti.

V ceně vstupného je vždy zahrnutá prohlídka jednotlivých hradů. Organizátoři festivalu zajišťují kyvadlovou dopravu, v případě Valtic se jedná o zastávku Břeclav, odkud bude v pravidelných intervalech jezdit festivalový autobus na místo konání festivalu a zpět.

Vstupenky jsou v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 200 korun na páteční program a na sobotní program za 400 korun, na místě budou lístky stát 250 a 450 korun. Více i na: www.hradycz.cz