Cibulka Aleš (34)

Oblíbený rozhlasový a televizní moderátor. Už téměř deset let žije ve společné domácnosti s hercem Michalem Jagelkou.

Cupák Eduard (†64)

Herec a vynikající dabér, jehož hlas všichni obdivovali. Poslední léta života ho trápily plicní problémy, nakonec za něho dýchaly přístroje.

Dočolomanský Michal (†66)

Slovenský herec a ženský idol dlouhé roky skrýval svoji orientaci i před manželkou. O lásce k mužům se veřejnost dozvěděla až po jeho smrti.

Dobrovodský Vladko (32)

Vladko na špoaněslké pláži.
Vladko na špoaněslké pláži.
Autor: archiv Vladka Doborovodského

Vítěz první řady Vyvolených a výherce 11 milionů korun se nemohl vyrovnat s náhlou popularitou. S přítelem žije v ústraní a pracuje jako kuchař.

Dolínek Stanislav (27)

Neúspěšný finalista první řady Česko hledá SuperStar se nikdy netajil svou orientací. Místo zpěvu se nějaký čas věnoval psaní.

Fenič Fero (60)

Slovenský filmový režisér a producent organizuje festival FEBIO, v jehož rámci jsou pravidelně uváděny filmy s gay a lesbickou tématikou.

Fuks Ladislav (†70)

Spisovatel a autor psychologických próz. Jeho tvorba je silně poznamenána válečnou a židovskou problematikou.

Glazar Václav (50)

Herce nejvíce proslavilo účinkování v komediální triologii Kameňák. Kromě hraní je zanícený podporovatel gay hnutí.

Hein Milan (64)

Herec, majitel a umělecký ředitel pražského divadla Ungelt. Na počátku 90. let uváděl v České televizi pořad Nedělní ráno

Hranáč Martin (29)

Účastník reality show Vyvolení, který se snažil proslavit za každou cenu. Zkoušel se uchytit jako bavič, moderátor a i zpěvák, ale bez úspěchu.

Hromada Jiří (53)

Herec, dabér a jeden z nejvýznamnějších a nejvytrvalejších gay aktivistů v Česku. Zasloužil se o prosazení Zákona o registrovaném partnerství.

Chrástek Dušan

Uznávaný stylista a módní guru, ke kterému chodí na radu řada známých osobností. Pracuje i jako choreograf a moderátor.

Jagelka Michal (34)

Oblíbený moderátor a známý dabingový herec. Jako člen ODS působil rovněž na radnici Prahy 9. Žije s kolegou Alešem Cibulkou.

Klír Josef

Josef Klír
Josef Klír
Autor: abl

Jeden z nejvyhledávanějších módních návrhářů, držitel několika cen, který svou tvorbu představil v rámci Týdne módy v New Yorku.

Kohout Eduard (†87)

Herec, který po desítky let byl jedním z protagonistů činoherního souboru Národního divadla v Praze, kde hrál až do své smrti.

Krafl Martin

Bývalý vedoucí Tiskové služby prezidentské kanceláře, mluvčí České televize nyní působí jako ředitel Českého centra v Berlíně.

Langerová Aneta (24)

Aneta Langerová
Aneta Langerová
Autor: abl

Historicky první vítězka soutěže Česko hledá SuperStar svou lásku k ženám dlouho tajila. Mometálně žije s herečkou Marií Štípkovou.

Laffita Osmany (46)

Kubánský návrhář, jehož seznam klientů zahrnuje slavné osobnosti, topmodelky i členy královských rodin. Obléká Ivanu Trump a Dagmar Havlovou.

Moravec Miroslav (†70)

Český filmový a divadelní herec, jeden z nejvýznamnějších českých dabérů, jeho hlasem promlouval Kojak. Zemřel na rakovinu plic.

Moravec Václav (37)

Moderátor nedělních politických debat v České televizi svůj soukromý život zásadně neřeší. O své homosexuální orientaci mlčí.

Musil Jan (44)

Musil nejprve žil s ženami, poté přešel na opačné pohlaví
Musil nejprve žil s ženami, poté přešel na opačné pohlaví
Autor: abl

Bývalý moderátor pořadů Áčko a Sauna má za sebou nedávný nepříjemný rozchod s mladším partnerem, se kterým žil několik let.

Nárožný Petr (29)

Jen těžko se herec Petr Nárožný vypořádával s homosexualitou svého syna. Momentálně syn dokonce otci už představil svého milence.

Olšovský Lumír (38)

„Já nejradši udělám všechno sám. Abych tomu druhému udělal radost,“ říká Lumír Olšovský.
„Já nejradši udělám všechno sám. Abych tomu druhému udělal radost,“ říká Lumír Olšovský.
Autor: Pavle Průcha

Dabér a oblíbený herec, který zazářil v seriálu TV Prima Ošklivka Katka. Mezi svými kolegy je i uznávaným režisérem.

Sluková Jitka (46)

Moderátorka ČT 24 Jitka Sluková nedávno přiznala, že po jejím boku nestojí muž, ale žena Radka. Na odlišnou orientaci přišla až v pětatřiceti letech.

Strachoň Martin

Působí jako mluvčí Gay a lesbické ligy, člen sdružení STUD a významný gay aktivista, opora a pravá ruka Jiřího Hromady.

Špaček Radim (37)

Herec, scénárista a režisér, jeden z tvůrců magazínu Q vysílaném Českou televizí, účastník veřejných debat o přijetí Zákona o registrovaném partnerství.

Troška Zdeněk (58)

Zdeněk Troška
Zdeněk Troška
Autor: ČTK

Slavný český filmový režisér a scénárista, který má na svém kontě spoustu komedií, například trilogii Slunce, seno,... nebo Kameňáky.

Turek David (32)

Travestita a imitátor moderátorky Haliny Pawlowské zkoušel štěstí jak letos, tak i loni v talentové soutěži Česko Slovensko má talent.

Vano Robert (63)

Fotograf s mezinárodním renomé působící od roku 1992 v Praze se významně zasloužil o boření mýtů a tabu v oblasti homosexuality.

Vaněk Filip

Talentovaný stylista, který byl pravou rukou při výběru oblečení Simoně Krainové. Nyní úspěšně mění image Leoši Marešovi.

Vašinka Marcel (56)

Televizní a divadelní herec, jeden z významných českých dabérů. Třicet let žije v registrovaném partnerství s režisérem Miroslavem Walterem.

Vítek Pavel (48)

Zpěvák a herec důsledně prosazoval Zákon o registrovaném partnerství. S producentem Janisem Sidovským ho uzavřeli na hradě Karlštejn.

Yemi A.D. (27)

Tanečník a choreograf, bývalý moderátor hitparády TV Nova ESO, jako herec se mimo jiné objevil také v hollywoodském filmu Narnie.

SPORT

Tenistka Hana Mandlíková (49)

Je matkou dvojčat Elisabeth Hany a Marka Viléma. Jméno jejich otce neprozradila. „Zůstaneme přáteli, i když své děti nikdy neuvidí,“ řekla o něm.

Martina Navrátilová (54)

Martina Navrátilová
Martina Navrátilová
Autor: Pavel Rakušan

Jedna z nejlepších hráček tenisu na světě. Výrazně se angažuje za gay a lesbická práva zejména v USA, dopisem podpořila i první český Gay Parade v Brně.

ZAHRANIČÍ

Freddie Mercury (†45)

Geniální britský zpěvák a muzikant, člen skupiny Queen. Nehty si lakoval na černo. Den před svou smrtí přiznal, že se nakazil AIDS.

Ricky Martin (39)

Ricky Martin
Ricky Martin
Autor: ČTK

Portorikánský zpěvák, který zpívá především španělsky a částečně anglicky. Svou homosexualitu otevřeně přiznal v roce 2010.

Neil Patrick Harris (38)

Americký herec homosexualitu přiznal poté, co se v roce 2006 na internetu objevily zprávy o jeho romantickém vztahu s hercem Davidem Burtkem.

Elton John (64)

Elton a David se stali otci po dvou neúspěšných pokusech o adopci
Elton a David se stali otci po dvou neúspěšných pokusech o adopci
Autor: Profimedia.cz, ČTK

Britský zpěvák žije s producentem Davidem Furnishem (48). Společně vychovávají syna Zacharyho, kterého jim porodila náhradní matka.

POLITIKA

Gustav Slamečka (53)

Manažer a politik, exministr dopravy, nyní je předseda představenstva ČD Cargo. Žije v jedné domácnosti s Janem Novákem.

Novák Jan

Bývalý vedoucí Úřadu vlády ČR, současný náměstek ředitele NBÚ

Pospíšil Jiří

Ministr spravedlnosti (spekuluje se o tom, nikdy se k tomu ale nepřiznal)

Fotogalerie
21 fotografií