Pravé modelky se vyznačují skvělým stylem, útlou postavou a vybraným chováním. Vždy elegantně nebo stylově oblečené a minimálně nalíčené. Tak, aby vynikla jejich přirozená krása. Naopak české "modelky" se vyznačují tuctovostí, jsou zmalované a umělé. Neumí chodit na molu a už vůbec nemají žádný módní cit ani vkus. Jen si prostě odšlapou to své na molu, aby pak měly na kabelku značky Louis Vuitton, se kterou se chlubí v každém druhém baru.

Českou specialitou u těchto modelek bývá zvětšování prsou na velké "balóny". Na světových molech naopak vyniká právě přirozenost. Holky se ohání tím, že čím větší prsa, tím lepší nabídky dostávají na focení. Copak český národ prahne po silikonových čtyřkách? České modelky se s vizáží umělé sexbomby v zahraničí nikdy neuchytily. Tedy aspoň jako modelky ne.

Slovenská kráska Kociánová přišla do pražského obchodu Dior ve žlutých minišatech a trendy páskových botách, ani Češka Denisa Dvořáková se nenechala zahanbit. Barevné šaty zdobené imitací okvětních lístků vypadaly na Denise skvostně. Nato, že je děvčatům pouhých dvaadvacet let, toho v modelingu už mnoho dokázaly a mají před sebou úspěšnou kariéru světových topmodelek.

Fotogalerie
20 fotografií

Denisa Dvořáková

Kariéru zahájila jako sedmnáctiletá, když vyhrála soutěž Elite Model Look. O měsíc později se stala tváří celosvětové kampaně značky Chloé a pak už následovala celá řada zakázek pro Karla Lagerfelda, Burberry, Chanel nebo Christiana Diora. Nafotila i titulní strany španělské a italské verze časopisu Vogue. Jejím snem je ale dostat se i na americkou obálku tohoto prestižního módního časopisu. V New Yorku si zatím nezvykla, a tak za svými světovými zakázkami vyráží z Prahy. Její honoráře jsou totiž tak vysoké, že si ji čeští klienti nemohou dovolit. Myslí ale i na zadní vrátka a poté, kdy v patnácti přerušila střední školu, se do lavice po letech opět vrátila. „Modeling je pro mě pořád důležitý, ale chci mít taky nějaké vzdělání. Nechci být jen věšák na šaty.“

Michaela Kociánová

Rodačka z Trenčína uspěla v soutěži Elite Model Look 2004 jako šestnáctiletá. Na národním finále obsadila druhé místo. O dva roky debutovala na Fashion weeku v New Yorku a o měsíc později už předváděla i na módním týdnu v Paříži. V lednu 2007 ji zařadili mezi TOP 50 světových modelek, díky čemuž se vyšvihla mezi skutečnou elitu. Na kontě má spolupráci s Mariem Testino či Stevenem Meiselom. Několikrát byla hvězdou díky účasti na módní show značky Victoria's Secret. Dělala kampaně pro mnoho světových značek, namátkou Monique L'Huillier, Dior, PIAZZA Sempione, Givenchy, Vivienne Westwood...