Kostková má v Cestách domů připravenou roli, kterou psali scenáristé Barbara Bulvová a Jan Coufal jen pro ni. Zahraje si jednu z hlavních postav, která zásadním způsobem ovlivní děj. A ještě je to žena všemi milovaná a oblíbená.

„Těším se, že navážeme na báječnou spolupráci, kterou jsme měli už při natáčení Pojišťovny štěstí,“ řekl Adamec, který se před lety s Novou rozešel ve zlém a šanci získal v Cestách domů na Primě. „Já jsem byl jeden z těch, kteří způsobili slávu Novy,“ tvrdí režisér, kterému dělá jistě dobře, že z Ordinace herci odcházejí k němu.

„Pan Adamec mě oslovil poté, co se dozvěděl, že v dalších dílech Ordinace už nebudu. A to z mých, ryze hereckých důvodů,“ řekla Blesku.cz Kostková. Televize Nova přijala odchod herečky v klidu. „Tvůrci se snaží pro Ordinaci získávat stále nové, hvězdné herecké tváře,“ řekla Blesku tisková mluvčí Novy Michaela Fričová. „Někteří přirozeně ze seriálu odcházejí. A vzhledem k velikosti trhu je přirozené, že jejich kroky vedou k televizním stanicím č. 2 a 3,“ rýpla si do konkurenční Primy.

Podle Fričové navíc všechny odchody probíhají v přátelském duchu. „S Terezou Kostkovou se diváci Ordinace budou potkávat ještě i v další sezoně, která začíná v září 2011,“ dodala Fričová.

Herci utíkají z Ordinace "Domů"

Děkujeme, odcházíme! Přesně tak to vypadá v seriálu Ordinace v růžové zahradě na Nově. V konkurenčním seriálu Cesty domů, který pro Primu natáčí režisér Jiří Adamec, hraje čím dál víc herců, které si většina diváků oblíbila právě v úspěšné »růžovce«. Ladislav Potměšil, Pavla Vitázková, Veronika Jeníková, Martin Písařík a zanedlouho i Tereza Kostková!

Fotogalerie
3 fotografie