Kromě rodiny Miloše Vondrušky přijelo na pohřeb kolegy téměř celé pražské Divadlo Járy Cimrmana. Mezi prvními Jan Hraběta, který chodí jen s velkými obtížemi o francouzských holích, Miloň Čepelka, Petr Brukner, manažer divadla Václav Kotek a samozřejmě principál Zdeněk Svěrák. Ten také pronesl nad rakví smuteční řeč. „Pavel k nám přišel v roce 1969, když jsme studovali Hospodu na mýtince. Hrál hraběte Zeppelina a navíc nám pomohl s muzikou,“ zavzpomínal Svěrák. „Byl vždycky miláček publika, strašně činorodý, pořád spěchal z práce do práce. Bohužel ho v posledních letech začala zrazovat paměť, nenacházel tóny ani slova a musel se se svými láskami rozloučit. Jako by mu zašlo slunce,“ dojal Svěrák svými slovy nabitou obřadní síň.

Nad rakví promluvil i Bedřich Gregorini z pražského Národního divadla. „Pavel Vondruška působil jako dirigent, občas hrál a pak u nás provázel turisty. Velice tuto práci obohatil. Hrál Mozartovy písničky a vyprávěl vlastní zážitky ze svého působení v divadle. Bohužel se po Vánocích omylem dostal na místo, kde neměl být. Spadl do orchestřiště a na následky zranění zemřel,“ řekl Gregorini.

Podle informací Blesku zemřel Pavel Vondruška 5. února na sepsi, tedy těžkou otravu krve. K ní se přidal oboustranný zápal plic, selhávání srdce a oběhového ústrojí. Lékaři už nemohli nic dělat.

Fotogalerie
7 fotografií