Zesnulý psychiatr si pohřeb výslovně nepřál, dokonce to dal své ženě tři roky před smrtí pro jistotu písemně. Stejný názor na pohřby má i kolega zesnulého Radim Uzel. „Naprosto to chápu a chtěl bych to mít stejně. U lidí, kteří jsou veřejně známí, se to může zvrhnout v nechutný cirkus, kde se třeba sleduje, kdo pláče víc a kdo míň,“ řekl známý sexuolog.

Proto nechala rodina Miroslava Plzáka jen zpopelnit bez obřadu. Rozloučení se tak skutečně týká jen úzkého kruhu rodiny. „Urnu uložíme, až se domluvíme s Renatou a její rodinou,“ prozradila Plzáková. Doma Ema hraje každý den svému Mirkovi jeho oblíbenou píseň Až na vrcholky hor od Věry Martinové, kterou mu sama koupila.

Zapálila manželovi, s nímž prožila krásných čtyřicet let, svíčku a koupila růže do vázy. „Zavzpomínám si sama, na to nepotřebuju kolem sebe houfy lidí. Stejně na něj myslím pořád, to nejde vymazat z hlavy. Kdo měl Mirka rád, ať vzpomíná se mnou. Dali jsme mu vytisknout na parte krásnou myšlenku Františka Hrubína – Kdo v srdci žije, neumírá,“ dodala vdova Ema.

 

Fotogalerie
5 fotografií

Banner - bosák
Autor: spo