Jako Ruda z Ostravy se písničkář zviditelnil v pořadu Na stojáka a soutěži X Factor. Jeho občanské jméno je Michal Kovalčík a Ostrava není jeho první parodií. Už má za sebou song Markéta, jímž si tropil žerty z hitu Falling Slowly Markéty Irglové a Glena Hansarda.

Působil na mě děsně, česal se jako úchyl

Martina Pártlová se s Rudou, potkala právě v soutěži X-Factor. „Působil na mě děsně. Česal se jak úchyl, divně se choval a vypadal příšerně. Pak jsem ho ale poznala v civilu a zjistila, že je s ním i docela legrace,“ upřesnila.

Proto neváhala, když ji oslovil s nabídkou, aby s ním nazpívala písničku a natočila klip. „Ostravu jsem si poslechla a za dva dny už jsme točili. Já měla jen jeden natáčecí den a skoro půlku zabralo líčení a česání,“ vyprávěla.

Máme nyní hodně kšeftů

S klipem sklízí úspěchy i ve svých rodných Českých Budějovicích. „Moji rodáci by byli rádi, abychom natočili i písničku o mém městě. Ale nemáme žádný slang, leda Masné krámy a Černou věž,“ smála se. Dokonce ji na místní diskotéce nutili, aby při pouštění svého videoklipu tančila na parketě. „Nasvítili mě a já se svíjela,“ přiznala.

Natočením videoklipu spolupráce s Rudou nekončí. „V pátek máme první společná vystoupení v Bohumíně a Frýdku Místku. Kromě téhle písničky budeme mít každý svůj repertoár. Rozumíme si, plánujeme i další společné projekty, ale víc mezi námi není,“ uzavřela.

Fotogalerie
5 fotografií