Jak to dopadlo?

ZPĚVÁK ROKU: Tomáš Klus - Hlavní uzávěr splínu

ZPĚVAČKA ROKU: Ewa Farna - Virtuální

SKUPINA ROKU: Monkey Business - Twilight Of Jesters

ALBUM ROKU: Charlie Straight - She's a Good Swimmer

SKLADBA ROKU: Aneta Langerová - V bezvětří

VIDEOKLIP ROKU: Charlie Straight - Platonic Johny, režie Vít Haratek

OBJEV ROKU: Charlie Straight - She's a Good Swimmer

SÍŇ SLÁVY: Marie Rottrová

Jaký byl večer?

Mladičká Ewa Farna jako vítězka kategorie zpěvačka roku? Roztěkaná Tereza Pergnerová jako moderátorka plná emocí, která nepustila na jevišti Filipa Renče s tím, že je "indisponován"? Zpívající ředitel Novy Dvořák? A to vše v komentářích Petra Jandy? Kdo jste udílení Andělů za rok 2009 prošvihli, máte díky záznamu ONLINE přenosu na Blesk.cz šanci, si nejdůležitější momenty dohledat:

22:24 - Poslední píseň zpívá Marta Jandová a skupina Die Happy. ONLINE končí, děkujeme za pozornost. Už zítra (v neděli) přineseme informace z večírku a také módní policii s Františkou Čížkovou. Sledujte nejzábavnější český server, bavte se na Blesk.cz!

Lídr skupiny Olympic Petr Janda spolukomentuje ONLINE přenos na Blesk.cz
Autor: Monitor/EMI
Petr Janda: "Vítězství Ewy je pro ni velký šok, ale já jí to ale přál. Na druhé straně také vím, jak akademici rozhodují, jsou tam zákulisní debaty, že někdo už vyhrál mockrát, komu to dáme letos a tak... Navíc mnohdy tlačí i producenti, posílají nahrávky... Prostě žádná anketa se nedá přeceňovat."

22:16 - Generální ředitel TV Nova Petr Dvořák přišel vyhlásit zpěvačku roku. Než vyhlásil Ewu Farnu, tak si ředitel Novy na podiu dokonce zarecitoval. Farna brečí a je vidět, že je z ocenění šokovaná.

22:04 - Indisponovaný režisér Filip Renč právě opustil Incheba arenu. Využil služeb taxi.

Lídr skupiny Olympic Petr Janda spolukomentuje ONLINE přenos na Blesk.cz
Autor: Monitor/EMI
Petr Janda: "Všimnul jsem si, že kapely, co jsou na scéně deset a více let, tak chodí v teniskách, ošoupaný džíny a vytahaný trika. Líbí se mi, že ty nový kapely dbají i na oblečení. A Charlie Straight? To je pro mě zjevení a zatím jasně nejzářivější bod večera. Je vidět, že si hrají se zvukem, že je to baví. Připomínají mi trochu Beatles. Já na ně narazil na internetu, ale teď mohu říct, že jsou fakt dobří. Uvidíme, co ještě přijde v závěru večera. Jsem například hodně zvědavý, kdo půjde do Síně slávy."

22:01 - Do Síně slávy uvede osobnost producent Lešek Wronka. Je to žena a je to Marie Rottrová. Standig ovation zní sálem naprosto zaslouženě.

21:51 - Skupinou roku je Monkey Bussines.

21:47 - Richard Müller předá cenu skupině roku. Slovenský bohém nezapomněl dodat, že v půlce května by mělo vyjít jeho nové album. Pergnerová nabídla Müllerovi tykání a ten to přijal.

21:36 - Lenka Filipová předá cenu za nejprodávanější desku roku. Bere ji Jarek Nohavica. Děkuje všem, kteří si kupují jeho desky. Tedy pirátům, co si je nelegálně vypalují, neděkuje.

21:32 - Cenu za album roku předává Leoš Mareše. Cenu bere opět Charlie Straight!

21:19 - Reportéři Blesk.cz zkusili zjistit, co stojí za indispozicí Filipa Renče. Podle hlasů některých svědků je za tím alkohol, jiní ale tvrdí, že režisér něco špatného snědl. Kde je pravda? Sledujte Blesk.cz, pokusíme se to zjistit.

Tam si sedněte, jako kdyby říkala žena vlevo slavnému režisérovi
Autor: Malík, Mithofer, Hadač, Machan

21:07 - Cenu za videoklip roku měl předat režisér Filip Renč, ale nepředá. Podle Pergnerové je indisponován. Pavel Šporcl Renče nahradil a cenu předal skupině Charlie Straight. Jejich klip Platonic Johny režíroval Vít Haratek.

21:03 - Petr Malásek přišel vyhlásit, že skladbou roku je Bezvětří. Aneta Langerová má obrovskou radost. Píseň otextoval Petr Horáček.

20:49 - Dostane Xindl X cenu Anděl 2009 v kategorii skladba roku za píseň s názvem Anděl? Uvidíme za pár minut. Xindl X soupeří v této kategorii s Anetou Langerovou a její písní Bezvětří. Třetí do party je skupina Mandrage s hitem Hledá se žena.

Lídr skupiny Olympic Petr Janda spolukomentuje ONLINE přenos na Blesk.cz
Autor: Monitor/EMI
Petr Janda: "Mně se líbí, jak to Tereza moderuje. Je v pohodě a zase je to něco jiného. Že někomu vadí její minulost? Ona je vidět, ale v sále sedí víc lidí, co tu milost mají podobnou. O ní se to ale ví. A ať chceme, nebo ne, tak k rocku a popu drogy vždy tak nějak patřily. Já tu zkušenost nemám, když já byl na vrcholu, tak se pil alkohol a drogy skoro nebyly, ale ty lidi, kteří tu zkušenost mají, prostě neodsuzuji."

20:39 - Pergnerová se zatím nesnaží být za každou cenu vtipná, večer moderuje uvolněně, hodně dbá na emoce a srší energií. Nebo se tak alespoň snaží působit. Její povolání k mikrofonu vyvolalo kontroverzní reakce. Některým fanouškům populární hudby se nezdálo vhodné, aby v hlavním vysílacím čase na televizní obrazovce působil člověk, který má za sebou drogovou minulost a zkušenost s pornem. Nicméně Tereza zatím na pódiu působí dobrým dojmem.

Lídr skupiny Olympic Petr Janda spolukomentuje ONLINE přenos na Blesk.cz
Autor: Monitor/EMI
Petr Janda: "Vítězství Tomáše Kluse pro mě není překvapením. Čekal jsem, že mu to akademici dají, i když pro mě je větším zpěvákem Petr Kolář, a to neříkám proto, že je to můj skvělý kamarád. Ale je faktem, že Kolář toho v uplynulém roce moc neudělal, takže je Klus asi pochopitelnou volbou."

20:34 - Objevem roku je skupina Charlie Straight. Nejen na jejich počest zpívá skupina Elán.

20:31 - Na jevišti je Vašo Patejdl, člen slovenské skupiny Elán. Pergnerová se svěřila, že bylo vždy jejím snem Patejdla potkat. Po 15 letechy v branži se jí to podařilo.

20:27 - Zpěvákem roku se stal Tomáš Klus!

20:25 - Anna K je na jevišti. Přivítal ji obrovský aplaus. "O mně dnešní večer není," říká Anna K a děkuje všem těm, kteří jí na její trnité cestě vyjadřují podporu.

Anna K překvapila v paruce!
Autor: Mithofer, Malík, Machan

20:16 - Petr Kolář zpívá svůj největší hit Ještě že tě lásko mám. Kolář je nominovaný v kategorii zpěvák roku. Další nominovaný je Jarek Nohavica. Zpívá část písně Mám jizvu na rtu. Třetí je nominovaný Tomáš Klus.

20:11 - První host večera? Skupina Nightwork v čele s Vojtou Dykem. Začala zábava. Pergnerová, která v sobě spojuje kontrasty, dala pokyn k uvolnění smutné nálady.

20:09 - Začal televizní přímý přenos. Sál stojí. Lidé uctívají ty Poláky, nad kterými podle slov Terezy Pergnerové "anděl nestál."

19:59 - Před zahájením přímého přenosu vyzvala Tereza Pergnerová diváky v sále k tomu, aby minutou ticha uctili polské oběti letecké tragédie u Smolenska.

Lídr skupiny Olympic Petr Janda spolukomentuje ONLINE přenos na Blesk.cz
Autor: Monitor/EMI
Petr Janda: "Těším se na vystoupení Anny K. Znám ji 20 let, často jsem ji potkával na lyžovačce ve Špindlu. Je to skvělá holka. Moc jí držím palce, ať zvládne svůj boj. Kdysi jsem ji potkal a říkal jí, že mám nemocného syna. Tenkrát jí to zasáhlo, teď je to na ní."

19:46 - Moderátorka večera Tereza Pergnerová nechtěl na generálce prozradit, jaké dotazy od ní může čekat Leoš Mareš. Pokusí se ho Tereza "sejmout" drsným dotazem? Uvidíme!

19:40 - Proběhlo oficiální focení všech nominovaných. V zákulisí je cítit napětí z toho, jak svůj výstup zvládne Anna K. Ta bojuje s rakovinou prsu.

19:30 - Dopolední generálka na slavnostní večer běžela jako po másle. Míša Kocourová z pořádající agentury Lewron music je jen nervózní, jak bude probíhat přímý přenos. Všichni nominovaní zpěváci budou zpívat živě a bude náročné je vtěsnat do programu.

Fotogalerie
14 fotografií