Ladislav Chudík o svém soukromém pekle promluvil v pořadu České televize 13. komnata. Slovenský herec se tam poprvé před kamerami vyzpovídal ze svého strašlivého manželství, kterého dohnalo až téměř k sebevraždě.

Fotogalerie
5 fotografií

„Vzal jsem si ženu, která začala trpět vážnou duševní chorobou a odmítala se léčit. To, co jsem s ní zažil, bych nepřál nikomu na světě,“ začíná své vyprávění Chudík. Nemocná Helena například Chudíka donutila, aby se neustále stěhovali po Bratislavě. Kvůli tomu přišel herec nakonec nejen o byt, ale i o všechny peníze a zdraví.

„Manželka navíc začala být stále agresivnější a začala mne obviňovat z toho, že za její nemoc můžu já,“ vzpomíná Chudík. „Nechci ani říkat, čím vším jsem pro ni byl, ani opakovat výrazy, kterými mě častovala. Byl jsem pro ni normální lidský odpad. Měnila se mi před očima. Problémy dosáhly až takového rozměru, že jsem uvažoval o sebevraždě,“ smutně rekapituluje slavný herec. V době, kdy se zdálo, že z tohoto pekla není pro Chudíka úniku, dostal z Prahy nabídku na roli primáře Sovy.

Rozvod, nebo život

„Miroslav Plzák mi posléze řekl, že kdybych roli tehdy nepřijal, musel bych být nejspíše hospitalizován,“ dodává slovenská legenda. Chudík se nakonec dokázal tak zmobilizovat, že se s manželkou, která ho ovládala a manipulovala s ním, rozvedl. „Žena se pak odstěhovala do Prahy, kde za tři roky zemřela. Nikoho neměla, takže jsem se musel postarat o pohřeb. Tím se ale tahle hodně neveselá kapitola definitivně uzavřela,“ dodává Chudík.

Ten si po určitém čase našel novou partnerku, právničku Alenu, s kterou žije dodnes, konečně v klidném vztahu. Průvodkyní 13. komnatou Ladislava Chudíka je moderátorka Barbora Kroužková. Pořad se vysílá na ČT 1 tento pátek od 20:55 hodin.