Ještě v neděli křtil zpěvák na knižním veletrhu v Lipsku německé vydání své knihy Karel Gott - Zlatý hlas z Prahy (Die goldene Stimme aus Prag). Český stánek byl doslova v obležení. Autogramu od známého interpreta se dožadovalo několik stovek německých fanoušků a zejména fanynek.

Již minulý týden měl Slavík velké zdravotní potíže. Umělá kyčel, kterou si Gott namohl při milování, mu ztěžovala chůzi. Teď se k tomu přidala i vyhřezlá ploténka, která Gotta trápila už dlouho.

„Musel jsem zrušit jak televizní natáčení v Mnichově, tak pondělní vystoupení v Hamburku. Musím ještě dnes večer do špitálu. Ráno mě čeká operace,“ prohlásil Gott v neděli odpoledne v Lipsku, kde na knižním veletrhu představoval svou první německou biografickou knihu Zlatý hlas z Prahy.

Gott skrýval bolest

„Operace je nutná,“ potvrzovala na veletrhu i Karlova německá sekretářka Yutte, která do Lipska přijela Gotta podpořit. Přestože měl Karel bolestmi zkřivenou tvář a přejít halu o 60 metrech mu trvalo dlouhých pět minut, fanoušci a především fanynky mu přeci jen vyloudili úsměvy na tváři.

Byl to on, kvůli jehož autogramu přijelo z celého Německa na 100 tisíc obdivovatelek. „Karel to věděl, proto nemohl kvůli bolestem akci zrušit,“ komentovala sekretářka Yutte.

Po totální endoprotéze, kterou Slavík absolvoval před pěti lety, si jeho tělo vyžádalo další náročnou operaci. Jak operace páteře dopadla, se Blesk včera neměl šanci dozvědět. Slavík měl až do uzávěrky deníku vypnutý mobil.

Lipsko 21. 3. 2010: Karel se v neděli v obležení fanynek na veletrhu v Lipsku snažil bolest skrývat
Lipsko 21. 3. 2010: Karel se v neděli v obležení fanynek na veletrhu v Lipsku snažil bolest skrývat
Autor: ČTK, abl