„Testy ukázaly, že v těle skutečně probíhá zánět. Situace je celkem vážná, protože ložisko zánětu stále zůstává neobjasněno,“ vyjádřil se v pondělí k Zachovu stavu zdroj z Motola.

Martin podle něho zůstane v nemocnici tak dlouho, dokud se nepřijde na zdroj zánětu. Zach, který se zranil loni v srpnu den po vítězství v soutěži Muž roku 2009 při skocích na lyžích do vody, už několik měsíců zdárně rehabilitoval v Kladrubech. Vypadalo to, že svalstvo bude skutečně tak posílené, že by se mohl co nevidět už naprosto bezproblémově pohybovat na vozíčku.

A co víc. Martin sršel optimismem a prohlašoval: „Do roka budu chodit, a i kdyby ne, tak do pěti let určitě. Věda se vyvíjí, lékaři snad něco vymyslí.“

Zachovo tělo se ještě nevzpamatovalo

Tělo ale najednou začalo kvůli zánětlivému onemocnění stávkovat. „Konzilium se vesměs shodlo, že zdroj zánětu musí být v břiše, ultrazvuk ze čtvrtka to ale vyloučil. Příčina zánětu se hledá dál,“ dozvěděl se dál Blesk s tím, že Martinovi se podávají antibiotika a jiná podpůrná léčba, aby se zánět nerozšiřoval v těle dál. Martin Zach tedy opět leží na Rehabilitační klinice v Motole, kam se neplánovaně vrátil po tříměsíční léčbě v Kladrubech.