„Nahradil jsem skutečné cigarety elektronickými,“ prozradil na setkání k předávání Cen Thálie, kde byl nominován na cenu za nejlepší mužský činoherní výkon. „Přestat kouřit ze dne na den bych nezvládl. A i do elektronické cigarety si zatím dávám sto procent nikotinu,“ upřesnil. Vyhovuje mu, že tak může pokuřovat kdekoli, i v letadle nebo v restauraci během obědů. „Trochu jsem sice přibral, asi tři kila, ale nemyslím, že by v tom hrálo roli odvykání kouření, ale spíš vánoční svátky,“ uzavřel.

Kouří a nechtějí přestat

Jiřina Jirásková (78)
Přestat kouřit ji nepřimělo ani několik operací a pobyty v nemocnici. Cigareta společně se sklenkou koňaku je jejím oblíbeným hříchem. „Přešla jsem ale na tenčí, slim cigarety,“ svěřila Blesku.

Jiří Bartoška (62)
Brýle na čele a cigareta v ústech je poznávacím znamením herce a prezidenta karlovarského filmového festivalu. „V žádném případě se nechystám s kouřením přestat. Kouřím tolik cigaret denně, kolik je mi let,“ přiznal Blesku.

Ondřej Soukup (58)
Skladatel patří ke generaci umělců, pro které je kouření spojené s inspirací při tvorbě i relaxací. Kouří i jeho žena, textařka Gábina Osvaldová. „Nevidím důvod, proč přestávat,“ krčí rameny budoucí porotce castingové show TV Prima Cesta ke slávě.