Podle zpráv, které má Blesk.cz k dispozici, udělal osobně generální ředitel Primy Marek Singer velmi lukrativní nabídku všem pěti scénáristům nováckého seriálu Ordinace v růžové zahradě.

„Nabídl jim každému několik set tisíc korun jenom za to, když přejdou na nový seriálový projekt Primy. A za psaní scénářů jim navíc nabídl honorář, který je mnohem vyšší, než mají teď na Nově,“ prozradil nám velmi dobře informovaný zdroj.

Fotogalerie
7 fotografií

Tuto informaci pak nepřímo potvrdil i samotný Singer. „Jednáme se všemi schopnými lidmi na trhu. Nějaké nabídky jsme opravdu učinili, ale zatím ještě není nic podepsaného, takže to nemá cenu řešit. Až to dopadne, tak to oznámíme oficiálně,“ vzkázal Blesk.cz Singer.

Tomu se už z Novy povedlo do svého týmu přetáhnout bývalou šéfproducentku Ordinace Šárku Baborovskou. Tu tak v pondělí musela v Ordinaci nahradit Lenka Hornová. A právě ta se teď musí vyrovnat s tím, že scénáristé nejdůležitějšího a nejsledovanějšího seriálu Novy mají laso od konkurence.

„Víme o tom, že scénáristé Ordinace byli osloveni. Zatím to vypadá, že dva z nich asi odejdou,“ přiznala Blesk.cz Hornová. Kdyby se podařilo Primě přetáhnout celý scenáristický tým, bylo by to zřejmě pro Ordinaci osudné. A pro Novu, pro kterou je Ordinace zlaté tele, by to znamenalo velký problém. Navíc by přeplacení scénaristé na Primě hned začali tvořit nový seriál, který už je naplánovaný, čímž by Nově zasadili další ránu.

Hornová ale tvrdí, že Ordinace přežije. „Někteří scenáristé mi potvrdili, že u nás zůstanou. Navíc už jsme do týmu získali paní Konášovou a Obermanovou, které jsou jako scénaristky v Česku špička. Ordinace pojede dál,“ říká Hornová.

Pokud bude mít pravdu, tak se i tak Ordinaci nevyhnou velké změny. „Od ledna by se měli v seriálu objevit úplně noví herci. Současná sestava tak bude postupně nahrazována,“ prozradil nám zdroj přímo z týmu.