V televizi svým kritikům bez rozpaků ukázal vztyčený prostředníček. Vulgární gesto, které se obvykle používá, když chcete někomu hodně tvrdě naznačit, co si o něm myslíte, ukázal svým odpůrcům, kteří mu nepřáli medaili, již ve středu obdržel z rukou prezidenta Václava Klause. Gott dostal medaili od Klause i Jančíka

Tohle gesto jsem udělal poprvé v životě a udělal bych to znovu," řekl pak exkluzivně Blesk.cz. "Snad si člověk z radosti může ještě dovolit klukovinu," dodal.

Gott v televizní děkovačce ve večerních zprávách na Primě nejprve políbil řád připnutý na klopě. Pak se nadýchl a ukázal do kamery obě ruce. „A nepřátelům vzkazuji tohle. Víte, co to znamená?“ zeptal se slavík s pohledem na roztažených deset prstů. Pak sevřel pravou ruku v pěst a zdvihl jen prostředník… „Desetkrát tohle!“

Fotogalerie
3 fotografie

Proč zpěvák reagoval tak negentlemansky?

„Chtěl jsem všem těm negativním hlasům dát najevo, že si ten krásný pocit z medaile zkazit nenechám. Vždyť oni mi to vyznamenání znechucovali ještě před tím, než jsem ho skutečně dostal,“ vysvětlil Blesk.cz Gott své jednání.

Největší kritici mu totiž zazlívají, že získával vyznamenání už za minulých režimů. "Pokud jde o pěvecké kvality, Gott na medaili je," řekl hudební kritik Jan Rejžek v rozhovoru pro iDNES.cz. "Ale aby dostal státní vyznamenání vedle politických vězňů a anglických letců, to je skutečně výsměch." Naopak kolegové a fanoušci jsou zajedno - Mistr si metál zaslouží.

"Moje ocenění je naprosto neoddiskutovatelné," prohlásil zlatý slavík a svým kritikům poslal jediný vzkaz - vztyčený prostředníček! Podobné gesto v minulosti udělal i premiér Mirek Topolánek, který ho poté vysvětloval tím, že chtěl jen ukázat: "Kalousku, jsi jednička".

Co si o Gottovi myslí Ondřej Höppner? Čtěte ZDE!