Leona ve čtvrtek večer dorazila na koni na Václavské náměstí, kde pokřikovala antikomunistická hesla a v ruce hrdě třímala jezdecký bičík. V tu chvíli za sebou měla nebezpečnou jízdu Letenským tunelem, kde ji zachytil na mobil také čtenář Blesk.cz pan Bajer.

"Stáli jsme v zácpě v Letenském tunelu a najednou kolem nás projela žena na koni. Bičík držela v ruce, byla celá v černém," řekl Blesk.cz pohotový čtenář.

Video
délka: 00:04.96

Miss na koni v Letenském tunelu Video pro Blesk - pan Bajer (čtenář)

Čtěte také:

Na Václavském náměstí ženu zpacifikovali strážníci. Měli strach, že by se kůň mohl splašit a ohrozit kolemjdoucí. Mladá žena putovala do psychiatrické léčebny.

Video
délka: 01:18.32

Leona jezdila po Václavském náměstí na koni a modlila se MP Praha

Fotogalerie
11 fotografií

Maminka Leony Grešákové (23), Lenka,se ale nechce smířit s tím, že by její dcera byla blázen. Za scénu na Václavském náměstí, kdy její dcera s křížem v ruce ze sedla svého koně vykřikovala pomatená slova, obviňuje policii. „Myslím si, že zákrok policie vůči Leoně byl velmi tvrdý a naopak to celý incident vyostřilo,“ řekla Blesk.cz Lenka Grešáková.

„Viděla jsem video a vůči Leoně strážníci zakročili velmi tvrdě, když dceru srazili z koně na zem,“ je přesvědčená maminka Leony. Protože se misska bránila kousáním a kopáním, nasadili jí policisté pouta a přikurtovali ji k nosítkům.

Finalistka České Miss je podle informací Blesku stále v péči lékařů na psychiatrickém oddělení. Kůň, na kterém Leona projela půl Prahy, se vrátil do své domovské stáje na Císařském ostrově.

Samotným chováním dívky je zaskočena jak její maminka, tak i zaměstnanci stájí. „Leona je velmi milé děvče a se svým koněm chodila denně jezdit,“ řekl Blesk.cz jeden ze zaměstnanců stáje na Císařském ostrově.

Co stojí za pomatením krásné missky? "Teď není vhodná doba se k tomu více vyjadřovat. Snad vám brzy dám více informací, ale nyní ne," řekla v neděli večer redaktorům Blesk.cz matka Leony.

Tudy Leona jela:

Tudy jela Miss Grešáková na koni!
Tudy jela Miss Grešáková na koni!
Autor: Infografika Blesk