Chantal se chce vrátit do rodné Francie. Táhne ji to na jih, kde dozrává víno a kde k sobě mají lidé blíž. „Prahu mám moc ráda, ale lidé jsou tady smutní, jako by se neuměli radovat ze života,“ postěžovala si Poullain s tím, že když potká na chodníku smějící se lidi, jsou to nejspíš cizinci.

„Například v Africe mají lidé skutečně moc těžký život, a přesto se pořád usmívají,“ nechápe českou trudnomyslnou náturu Francouzka.

Fotogalerie
2 fotografie

V Čechách žije víc než třicet let, nedávno se přestěhovala z Brna do hlavního města a nyní plánuje budoucnost zpět ve Francii. „U nás se sedí na terase třeba do půlnoci, klidně do dvou do rána a u vás se musí v deset večer zavřít terasy a zahrádky kvůli rušení klidu,“ nechápe naši mentalitu Chantal. Když se prý dívá na veselé lidi, má hned lepší náladu.

Stejně jako ona touží skončit životní pouť ve Francii i její kamarádka zpěvačka Marta Kubišová (68). Jak se svěřila v knize Lásky za časů bezčasí, požádala Chantal a svou dceru Kateřinu, aby až přijde její čas, vysypaly popel v Marseille do moře.