„To je neuvěřitelné, maminka o tom přece vůbec neuvažovala,“ řekla Blesku její dcera, Jana Fabiánová (30), která se o maminku stará. Proč někdo kšeftuje se jménem Urbánkové?

363808:gallery:true:true

Jana Fabiánová se svou matkou Naďou Urbánkovou

Naďu Urbánkovou lékaři museli před čtrnácti dny okamžitě operovat, když se v nálezu po vyšetření mamografem objevila zhoubná rakovinná ložiska v obou prsech. „Maminka vždycky žila zdravě. Sice kouřila, ale už před dvaceti lety přestala. Bohužel ale máme rakovinu v rodině,“ svěřila Nedělnímu Blesku Jana Fabiánová, která se o maminku po operaci stará. Podle ní se zpěvačka cítí po operaci relativně dobře.

„Je u mě, vozím ji několikrát týdně na kontroly k lékařům. Nedá se říct, že by bylo dané, zda třikrát nebo čtyřikrát. Prostě podle potřeby,“ řekla Blesku.

Strach z infekce
Žádný zvláštní režim doktoři Nadě Urbánkové po operaci nenaordinovali. Jediný příkaz, jehož se musí držet je, aby nepřišla do kontaktu s infekcí. Z tohoto důvodu doma u dcery zatím nepřijímá ani návštěvy. „Ne proto, že by nechtěla nikoho vidět, ale pro její zotavování by to mohlo být nebezpečné,“ vysvětlila dcera Jana.

Proč tolik nesmyslů...
Jana, které starost o maminku leží na bedrech, jen nerada o její nemoci mluví. „Vyrojilo se tolik lží. Třeba to, že si maminka zapálí. Přestala kouřit v padesáti. Anebo to, že si nechala před operací vyfotit prsa. Aby si pak podle obrázku nechala od plastického chirurga vymodelovat nová. Na to neměla ani pomyšlení a je mi líto, že to měl někdo zapotřebí tvrdit médiím,“ rozhořčila se Jana. Ostatně plastičtí chirurgové odmítnou takovou operaci po rakovině provést několik let, protože stále hrozí návrat nemoci.

Koncert? Ani náhodou!
Přes to všechno se začalo jméno Nadi Urbánkové objevovat v souvislosti se sobotním charitativním koncertem na hradě Houska. Tam sice měla zpěvačka původně účinkovat, ale kvůli těžkému onemocnění účast pochopitelně odvolala. I tak ale ještě koncem týdne organizátor akce Martin France Blesku tvrdil, že Urbánkovou pozval a nechá pro ni poslat auto, které by ji tam dopravilo.

„To naprosto nepřipadalo v úvahu. Maminka musí být v klidu, odpočívat a ne se vypravit mezi množství lidí. Už právě kvůli zmiňovanému nebezpečí infekce. Ptám se sama sebe, jak to vůbec mohl říct,“ jen nerada připouští zpěvaččina dcera možnost, že by si na jménu její maminky zajišťoval organizátor účast fanoušků i médií.