Režisér takových filmových hitů jako Hoří, má panenko, Přelet nad kukačím hnízdem nebo Amadeus velké problémy se zrakem sám přiznal v rozhovoru pro týdeník Instinkt.

„Ještě pořád můžu číst, ale už je to fuška. Dokud jsem neměl zprasený pravý oko, tak jsem přitom četl pořád,“ prozradil Forman. „Jmenuje se to macular degeneration. Uprostřed oka mám černej flek. Takže když se na vás dívám, tak tam, kde máte hlavu, je velkej černej flek… Což je dost nepříjemný,“ prohlásil režisér v rozhovoru. Tato nemoc je přitom hlavním důvodem slepoty u lidí starších padesáti let.

Fotogalerie
4 fotografie

V interview také odtajnil důvod konce svého dávného mileneckého vztahu s Janou Brejchovou. „Vztah s Janinkou Brejchovou byl pro mě hrozně důležitý. To byla první holka, do který jsem byl opravdu zamilovanej. Jenže pak přišla jedna nevěra, ale ona je to hrdá holka, takže jí to stačilo,“ smutně poznamenal Forman.

Ten v Instinktu také odhalil skutečnost, že je zřejmě nemanželským dítětem. „Dozvěděl jsem se o tom až dvacet let po válce. Dostal jsem dopis, ve kterém mi nějaká paní psala, že byla s mojí maminkou v koncentráku a že ji maminka poprosila, aby, když se dostane ven, mi sdělila, že můj biologický otec je ten a ten pán – jiný, než jsem si doposud myslel. Podpis byl nečitelný, takže jsem tu paní nemohl dohledat, ale psala tolik konkrétních věcí, které se mohla dozvědět jen od mojí maminky,“ popisuje slavný režisér.

„Podařilo se mi zjistit, že pan Kohn žije v Quitu v Ekvádoru a je tam profesorem architektury. Nejspíš německý Žid. Tak jsem m u napsal, že po něm nic nechci, ale že by mne jen zajímalo jestli je to pravda. Odpověď nepřišla. Za tři měsíce jsem mu napsal další krátkej dopis, jestli dostal můj dopis. A přišel korespondenční lístek, kam napsal: „Ano, váš dopis jsem dostal.“ A podpis. A to bylo všechno. Pro mě je můj tatínek Rudolf Forman, málo platný. Ohromnej, slušnej člověk,“ popsal zvláštní zážitek Forman.