Vašek Jelínek (31), Martin Kocián (32), Aleš Lehký (30) a David Škach (32), dohromady jedna z nejúspěšnějších chlapeckých skupin devadesátých let, je opět pohromadě. A v Chomutově si návrat do showbyznysu vychutnali do poslední noty. Fanynky ječely jako před jedenácti lety, i když jich bylo podstatně míň.

„Tak hektický, aby přišlo na pět tisíc fanynek, už to nikdy nebude. Tehdy jsme si to ani neuvědomovali,“ řekl Blesku Aleš Lehký. „Ono je to možná i dobře. Někdy to bylo prostě šílený,“ přiznává Kocián, který v době největší slávy tlak neunesl a skončil na tvrdých drogách.

Fotogalerie
4 fotografie

Tomu, že se dá kapela znovu dohromady, věřil jen málokdo. Kluci však zakopali válečnou sekeru. „Sešli jsme se všichni na Vaškových třicetinách a rozhodli se, že to zkusíme ještě jednou,“ prozradil Blesku Martin Kocián. Dokonce se netají ani tím, že jeden z důvodů návratu jsou peníze. Pokus o comeback prý ale zatím berou všichni spíš jako zábavu.

„V práci mně vycházejí vstříc. Kluci, dík,“ vzkázal kolegům prostřednictvím Blesku David Škach. Mladý muž, který obvykle nepromluví ani slovo a před fotoaparátem se schovává, si ze všech členů kapely návrat rozmýšlel nejdéle. Jediný má zaměstnání s pevnou pracovní dobou, dělá truhláře na Mostecku. Lunetici se na podzim chystají vydat singl a album s novými a starými písničkami.


Aleš Lehký – spíkr Agara Fajn Radio, má přítelkyni

Vašek Jelínek – komponuje hudbu, je ženatý

Martin Kocián – spoluvlastník baru v Praze, studuje VŠ, má přítelkyni

David Škach – truhlář ve firmě na Mostecku, má přítelkyni