„Teď je Iveta v pořádku.Nepije, pracuje, vdala se a Artur je šťastný,“ říká Golda a dodává:„Chci vyprávět Ivetin příběh. Ta holka si v životě prošla peklem.“ Do pekla a k alkoholu ji ale podle Goldy přivedli muži.

Když Ivetu poznala, neměla s alkoholem vůbec žádný problém. Pila pouze ve společnosti a velice decentně. „Štaidl by to nesnesl,“ říká Golda. Ta se ale postupem času stala svědkem Ivetiny přeměny v alkoholičku. Iveta se totiž nikdy neopíjela na veřejnosti, ale pouze za zdmi svého domu v Uhříněvsi. „Iveta si nikdy moc nevěřila. Na chlapy ale měla celý život smůlu a ti ji k tomu alkoholu přiměli,“ vysvětluje Golda s tím, že před 6 lety to všechno odstartoval Ivetin přítel Dan Barták.

„Rozešla se s ním. V tu dobu jsem zpozorovala, že jí začal alkohol víc chutnat,“ popisuje Golda. Když se Iveta opila, začala se podle Goldy vždycky litovat. Plakala a rozesílala na všechny strany SMS. Vždycky se tak ubila, že skončila bezvládně ležící na posteli. „Druhý den celý prospala. To, že má někde natáčet nebo zpívat, jí v tu chvíli bylo úplně jedno,“ říká Golda. „Já jí říkala – nepij, neblbni. Nebylo to nic platné. Byla zavřená v ložnici a já Arturovi opakovala: Mamince je špatně, maminka je nemocná.

Chůva Golda Dvořáková
Chůva Golda Dvořáková
Autor: Blesk - Martin Sekanina

Lidé jí přestali věřit a kšeftů ubývalo,“ dodává chůva. „Měla třeba zpívat na Desce roku v přímém přenosu. Dopoledne odzpívala zkoušku, tedy spíš odříkala, už měla v krvi. Přijela domů a tam se dorazila. Odpoledne už byla úplně tuhá, takže večer vystoupit nemohla…,“ vypráví Golda.

Podle Goldy se ale Iveta i v kritických situacích snažila, aby syn byl v pohodě. Vždycky to ale nešlo… „Kolikrát mi Artur volal v noci, ať přijedu, že je mamince zle. Lhala i jemu. Byla jsem z toho zoufalá a prakticky už u Ivety doma byla ve dne v noci. Manžel se na mě začal pěkně zlobit. Ivetina náklonnost k alkoholu stoupala…,“ dodává Golda.

V sobotu čtěte: Jak Ivetu alkohol dostal do blázince!