Sonino mrtvé tělo zohavil, popálení rodiče zůstali ležet v kómatu. „Sestra mrtvá, rodiče bojovali o život, barák v troskách,“ vzpomíná na nejstrašnější chvíle života Novotný v pořadu České televize 13. komnata režisérky Simony Oktábcové.


Soňa byla jen o tři roky mladší než Petr. Když se v roce 1968 rozhodla pro sebevraždu, změnilo to od základů život celé rodině. Soňa Novotná byla výjimečně talentovaná, hrála divadlo a četla filozofické knihy. „Zapisovala si takové poznatky jako Žijeme od nicoty k nicotě, Nic ve vesmíru neznamenáme a podobně,“ říká Novotný. Nikdo v rodině nevycítil, kam směřuje alarmující zoufalství mladé dívky. Rozhodla se opustit svět, který ji zklamal. A shodou náhod s sebou málem vzala i svoje rodiče. Ti leželi po tragédii s těžkými popáleninami v nemocnici, hrozilo, že nepřežijí. Petr jim musel lhát, že sestra žije. Pravdu by v té chvíli neunesli. „Od té doby jsem se změnil. Už mě nikdo a nic nedostalo na kolena, tyhle události ze mě udělaly jiného člověka,“ přiznal v pořadu 13. komnata Novotný. „Nikdy jsem nic horšího nezažil,“ dodal.

Nikdo si nedovedl Soninu sebevraždu vysvětlit a dodnes ji nechápe ani Novotný. Právě proto má bavič tři děti a ještě jedno si vzal z dětského domova. Celý život se bojí, že se stane neštěstí a on zůstane sám. Jednu ze svých dcer dokonce Petr pojmenoval po zesnulé sestře.

Fotogalerie
2 fotografie