Bývalou vrchní sestru pražské Nemocnice Na Františku srazil na zem a ještě do ní kopal. Dokoupilovou se zlomenými žebry a otřesem mozku odvezla sanitka na jednotku intenzivní péče.

K incidentu došlo krátce před koncem loňského roku. A rozhodně nešlo o žádnou nevýznamnou potyčku. Dokoupilová strávila po převozu do nemocnice na jednotce intenzivní péče celé čtyři dny. A diagnóza? Otřes mozku, pět zlomených žeber a zhmoždění břicha.

"Vůbec to nedokážu pochopit," svěřila se včera Blesku stále ještě vyděšená Irena Dokoupilová. Teprve pomalu se vzpamatovává ze zranění, která jí herec způsobil. "Petr Kostka mě pozval na představení a pak do klubu. Musel odejít na rodinnou sešlost, já s dcerou jsme ještě zůstaly v klubu," popisuje Dokoupilová osudný večer. "Najednou přišel pan Zahálka, kterého jsem viděla poprvé v životě. A začal vykřikovat nesmyslná obvinění, že vynáším informace z natáčení seriálu," říká napadená.

Dvacetiletá dcera paní Dokoupilové poté vstala, aby se maminky zastala, ale herec jí prý dal facku. Pak praštil i matku. "Spadla jsem na zem a už si vůbec nic nepamatuju. Vím jen, že do mě kopal, takže mi zlomil žebra a pohmoždil břicho. Doteď nevím, proč se na mě tak vrhl," dodala Irena, která po propuštění z nemocnice musela ještě týden zůstat v domácím léčení.

Její dcera okamžitě zavolala policii a záchranku. "Policie vyšetřuje v této věci trestní oznámení kvůli napadení," potvrdil Blesku mluvčí pražské policie Ján Mikulecký. "Momentálně probíhají výslechy svědků," dodal.

Martinu Zahálkovi, který si zahrál menší roli právě v Nemocnici na kraji města – Nové osudy, Ordinaci v růžové zahradě i Četnických humoreskách, teď hrozí při prokázání viny basa!