Sestry Aňa, Lela (33) a Ester (24) Geislerovy mají smutek, protože náhle ztratily tátu. Herečky Aňa a Ester a výtvarnice Lela měly s otcem dobré vztahy, přestože se s jejich matkou rozvedl a žil už v jiné rodině. Dcery dokonce tátu brávaly s sebou do společnosti.

Lékaři vystudovanému odborníkovi na japanologii sice diagnostikovali těžké onemocnění jater již koncem 80. let, ale podle blízkých přátel Petr Geisler na jejich dobře míněné rady nedbal a dietu nedržel. Přesto s nemocí bojoval skoro dvě desítky let.

Fotogalerie
2 fotografie

"Byl to fajn chlap, měl jsem ho rád," svěřil Blesku herec Pavel Soukup, který byl švagrem zesnulého. Právě v náručí své sestry a Soukupovy bývalé manželky Zuzany vydechl Petr Geisler naposledy. Šedesátin, které by otec slavných dcer oslavil v pondělí, se už nedočkal. Matkou zesnulého Petra Geislera a babičkou sester Ani, Lely a Ester je prvorepubliková herečka Růžena Lysenková (90), která se objevila už například ve slavné parodii Pytlákova schovanka. Zprávy o skonu syna ji chce rodina vzhledem s vysokému věku ušetřit.

Co je cirhóza jater?

Jde o chronické onemocnění charakterizované zánikem jaterních buněk. Játra při něm přestávají fungovat a takzvaně tvrdnou. Nemoc často postihuje alkoholiky – u těch je její výskyt 7x častější než u ostatní populace – ale postihuje také abstinenty a dokonce děti. Cirhózu může vyvolat žloutenka typu B, autoimunitní zánět žlučových cest a další choroby. Cirhózu nelze zcela vyléčit, játra zůstávají trvale poškozená.