Spoluautorem dramatu Tajemství Zlatého Draka je sdružení dramatiků Střežený Parnass, má premiéru v Národním divadle v Brně v pátek v 19 hodin večer, Blesk už nyní přináší z představení s kriminální zápletkou exkluzivní fotografie!

Ty se podařilo pořídit na generální zkoušce ve čtvrtek večer v Mahenově činohře brněnského Národního divadla, kde se kontroverzní představení bude hrát. Při páteční premiéře už totiž bude fotografování přísně zakázáno!

Fotogalerie
6 fotografií

Dan Landa se v mystikou zavánějící divadelní detektivce objeví jako tajemná postava, která zpěvem propojuje jednotlivé scény. Hlavní postavou hry Tajemství Zlatého Draka je kriminalista Marek, který vyšetřuje rituální vraždu mladého podnikatele, do níž je zapletená záhadná sekta.

Polonahou zkrvavenou a zohavenou mrtvolu oběti s do hrudi vyřezaným runovým písmem objeví milenci v lese obklopenou hořícími svíčkami. Tak vypadá hororově působící úvod představení.

To se odehrává ve spoře osvětlených prostorech. Scéna, vytvořená šéfem Národního divadla v Brně Danielem Dvořákem, se často mění a výměnu kulis chytře spojuje právě se skupinou tanečníků zpívající Landa, který v představení zazpívá úryvky ze svých patnácti známých hitů!

Hlavní roli detektiva Marka ztvárnil známý brněnský herec Petr Halberstadt (38), kterého nyní diváci uvidí i v Marhoulově filmovém válečném dramatu Tobruk.