"Dokážu být sama, netrápím se tím, vyhledávám to cíleně. potřebuji svůj pokoj," řekla zpěvačka slovenským médiím. Tvrdí, že se nikdy nerozhodovala mezi kariérou a dětmi. Prostě si užívala svobodu. Nemá prý dokonce ani žádného domácího mazlíčka. V době, kdy je Jitka na turné by se totiž o něj neměl kdo starat.

Láska mého života

Právě díky své svobodomyslnosti se na 11 let smířila s rolí milenky ženami obletovaného kapelníka a skladatele Ladislava Štaidla. Doba, kdy s ním a s Karlem Gottem jezdila po světě, byla v její kariéře i osobním životě nejzásadnější. "Byla to krásná láska, jakou už nikdy nezažiju. A možná, kdyby se to nestalo, tak bych ani nikdy nic tak silného neprožila. Bylo to jak z filmu, říká Jitka.

Jitčina životní láska Ladislav Štaidl
Jitčina životní láska Ladislav Štaidl
Autor: abl

Od Štaidla prý nikdy nechtěla, aby se rozvedl. "Dělala jsem všechno proto, aby se o nás nikdo nedověděl," vzpomíná. Nechodili spolu do restaurací, nejezdili na společné dovolené. To jiné ženy, kterých se po Štaidlově boku objevovalo víc než dost, si svoji medializaci užívaly. Dokonce ani tyto další milenky Zelenkovou nepřesvědčily, aby svou lásku opustila. Smířit se s nimi však nedokázala.

Rozvod? V žádném případě!
Přestože nepolepšitelný lamač ženských srdcí Jitku miloval, svou manželku opustit nemínil. Svazek se mu nakonec o několik let později stejně rozpadl, jenže pro úplně jinou dámu z českého showbyznysu. "S Áňou Štaidlovou jsme se normálně navštěvovaly. Obdivuji ji za celé ty roky. Výborně vychovala všechny tři děti. Obětovala jim svoji kariéru, je vystudovaná právnička," říká zpěvačka. S jeho dětmi má dobrý vztah, nikdy jí prý nic nevyčítaly. "Já že jsem mu něco rozbila? Řekla bych, že to byl někdo jiný," tvrdí Zelenková jednoznačně.

Fotogalerie
5 fotografií

A jak vychází s Ivetou Bartošovou? "My spolu ani nevycházíme, ani vycházíme. Iveta byla až po mně a určitě mě nenahradila. V době, kdy jsem odešla z kapely a rozešla se s ním, chodila s Michalem Penkem. Mohla by žárlit možná teď, protože spolu normálně komunikujeme a jsme skvělí kamarádi. Vždyť to všechno bylo už před 28 lety!" tvrdí Zelenková a dodává "Na našem vztahu bylo ideální právě to, že jsme nebyli spolu. Podle mě má vztah budoucnost, když se dva jenom navštěvují, když spolu nežijí."